Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

numeracja szyb


gebus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

interesuję się zakupem Megane 3 rocznik 2011. Oglądałem jeden samochód wygląda zachęcająco, niepokoją mnie tylko numery szyb. Sprzedawca twierdzi że jest bezwypadkowy, ale różnie z nimi bywa. Szyby są z jednego roku(cyfra na dole się zgadzała na całym aucie), ale co ciekawe ich numery zgadzają się w sposób symetryczny prawa - lewa, ale tylko dla odpowiadających sobie szyb(parami, każda para ma inne numery). Czy tak powinno być? Słyszałem ze numer powinien być taki sam dla wszystkich szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w nowych autach szyby nie są z tego samego roku (jedna czy nawet wszystkie z poprzedniego). Przecież producent przy montażu dostaje nowe podzespoły z magazynu a nie prosto z huty. Nikt się nie bawi w dopasowywanie podzespołów tak, żeby wszystkie cyferki się zgodziły. Ważne, żeby szyby (i inne elemnety) nie były nowsze niż samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gebus u mnie w MII tak właśnie jest. Wszystkie są z jednego roku i są jednakowe oznaczenia symetrycznie przednia z tylną, szyby drzwi przednich itd. raczej to nie jest przypadkowe.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiły z autem i tak podjadę do serwisu żeby go prześwietlili na ile się da. Zresztą wydawało mi się dziwne żeby auto miało wymienione wszystkie pary szyb.

Pozdrawiam

Edytowane przez gebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wystarczy przejśc się do salonu i obejrzeć samochody z wystawy (ja oglądałem). Niektóre mają tak wstawione, że nawet pary nie mają tego samego rocznika...

Niestety Renault to nie Audi czy Mercedes - wkładali co im z magazynu porzywieźli, na numer czy rocznik raczej nikt się nie patrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

szyba nie może być młodsza od samochodu. Ja mam wszystkie z 2004r a auto 2005 bo jest z początku roku i pewnie na magazynie były jeszcze z 2004. Spotkałem się jeszcze z tym, że w aucie z 2007r część jest z 2006 część z 2007 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby mogą się różnić od auta do pół roku,czyli auto wyprodukowane np. do końca czerwca 2008 może mieć szyby nawet z 2007, ale czołowa powinna być z tego samego rocznika co auto, czyli 2008. Ja mam w swojej Meganie boczne i tylną z 07, a czołowa jest z 08, tak jak samochód a rok produkcji z maja 08. Jeżeli szyby są więcej niż rok starsze to raczej były wymieniane po stłuczce w kraju,bo inaczej powinny być młodsze od auta. Choć mogę się mylić. Ale tak mi powiedział znajomy który sprowadza auta z Francji, odnośnie różnicy w datach na szybach.

Edytowane przez ManOfSteel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!