Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do skrzyni biegów ?


Wietrzyk

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego nie? Czy taki olej to jest jakiś cudowny i wieczny? Wiem - zaraz ktoś napisze, że zgodnie z instrukcją nie wymienia się oleju. I bardzo mnie ten temat ciekawił. Spędziłem nad nim wiele godzin szukając jaki jest powód. Przecież KAŻDY olej się zużywa. I znalazłem: oleju się nie wymienia, gdyż skrzynię traktuję się jak każdą inną część zamienną. Zepsuje/zatrze się - wsadzi się nową jak klocki hamulcowe czy pióra wycieraczek. Tylko komuś tak kto to wymyślił lekko się w główce popieprzyło - bo to jednak inna skala kosztów.

Osobiście sam wymieniałem olej w skrzyni, ze względu na przebieg i wyciek. Powiem jedno to co wyciekło ze skrzyni nie można było nazwać olejem. Jakaś czarna breja, mazut albo smoła - niż olej.

Muszę dodać, że po wymianie nie zauważyłem różnicy w pracy skrzyni - więc może i nie miało to sensu? Ale polepszyło mi się samopoczucie :mrgreen:

A po drugie sama dolewka też nie miała chyba sensu - bo spuściłem 1.2 litra olej, a wchodzi bodajże 2 z groszami - więc już połowa mi gdzieś pitła. Dwa razy mi pociekło jak przy chwilowym wyciągnięciu półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem niedawno olej w skrzyni biegów. Serwis twierdził, że się nie wymienia itd. Wymiana bez żadnych problemów. Oczywiście klamka musiała być. Zaskoczeniem było dla mnie, że korek spustowy nie posiada magnesu. Kolor oleju po spuszczeniu mocno przyciemniony ale jeszcze przepuszczający światło. Były jednak jakieś wtrącenia metaliczne bo widać było opalizujące miejsca -smugi- w oleju. Przebieg 136 tyś km. Bez wycieków - wlałem 2,7 l oleju. Weszło by 100 ml mniej ale przelałem. Olej Tranself NFJ 75W80. Różnicy specjalnej na razie nie widzę, ale i przed wymiana nie było problemów ze skrzynią.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!