Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o analizę map


meganica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Użytkowników.

Posiadam Renault Megane II z silnikiem 1,6 112KM z instalacją LPG Stag, wtryski Hana czerwone, reduktor Zavoli. Będę wdzięczna za analizę map i ewentualne sugestie co można zmienić. Trochę dziwi mnie różnica pomiędzy średnim zużyciem PB 8l/100km a LPG 11l/100KM ale może tak właśnie powinno być.

post-57308-0-93930600-1402403897_thumb.jpeg

post-57308-0-89189400-1402403911_thumb.jpeg

post-57308-0-15038900-1402403923_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałaś obie mapy i zebrałaś je od nowa w tych samych warunkach? Jeśli nie- to są bezużyteczne.

Jeśli tak to pokaż jeszcze korektę po obrotach- wygląda znośnie, góra będzie do zmniejszenia bo będzie zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce ustawienia proponuje podnieść minimalne ciśnienie na 0,7, możesz zachaczykować ciepły start, widzę temp przejścia 15st - ładnie, czy podczas przejścia nie ma szarpania? Marek może warto nieco obniżyć ciśnienie do max 1,2, ponieważ 1,3 wydaje się być dość sporo.

Ogólnie możesz wstawić screny z każdej korekty.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciśnienie zmienione na 1,2. Mam problem z hałasującym reduktorem Zavoli Zeta N. Przy dodawaniu gazu słyszę jakieś skrzypienie, dzwonienie, jęczenie - trudno określić ten dźwięk, ale na pewno pochodzi z reduktora - to już sprawdzone. Instalacja jest roczna jeszcze na gwarancji, ten dźwięk słyszę od tygodnia, wcześniej na pewno go nie było. To koniec reduktora czy "ten typ tak po pewnym czasie ma"?

 

Dodano: 20 paź 2015 - 21:16

Reduktor został przeniesiony w inne miejsce (zamocowany pod akumulatorem) i problem zniknął. Zastanawia mnie zużycie gazu, jest ciagle większe o 30% od zużycia benzyny. Możecie Panowie/Panie rzucić okiem na ustawienia czy wszystko jest w porządku?

post-57308-0-56628900-1445368486_thumb.jpg

post-57308-0-01546800-1445368513_thumb.jpg

post-57308-0-50472400-1445368541_thumb.jpg

post-57308-0-29691000-1445368572_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy średnio 8,2 benzyny pali 11,4 lpg, nie ma dramatu naturalnie ale dziwi mnie, że niby powinno być do 20% więcej a ja takiego wyniku nigdy nie uzyskałam zarówno w poprzedniej megance (instalacja II generacji), jak i w obecnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja raczej szczelna, zapachu gazu nie czuję. Spalanie większe od benzyny o 30% miałam od początku założenia instalacji czyli od 25 tys.km. Tyle też mają świece, więc pewnie czas niedługo je wymienić, filtr powietrza czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy średnio 8,2 benzyny pali 11,4 lpg, nie ma dramatu naturalnie ale dziwi mnie, że niby powinno być do 20% więcej a ja takiego wyniku nigdy nie uzyskałam zarówno w poprzedniej megance (instalacja II generacji), jak i w obecnej

Pali trochę dużo. W peugeocie 1.6 spalanie benzyny miałem 8,5 a gazu 10,7. W sumie nic się nie dało zrobić a jeździł b. ładnie - sonda zawsze na bogato. Na te 20% nie patrz, bo może równie dobrze być 30% i jest ok. Ważne, żeby głowicy nie "zjadło". Zauważyłem, że wymiana świec nie miała na to żadnego wpływu a wymieniałem co 60 tys.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!