Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Diesel czy bezyniak


Piot_rek

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie jestem na etapie, ze planuje zakup auta, ale nie wiem na co się zdecydować? Diesel czy benzynika. Sporo jezdze w dlugie trasy, jednak silnik diesla mnie troche wkurza. COś, ktoś?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie auto Ci chodzi? Podpowiem Ci, bo może tego nie widać na pierwszy rzut oka - silniki benzynowe poniżej 130KM włącznie (1.4,1.6,2.0, TCE115, TCE130) są za słabe na ciężkie budy np Megane i podejrzewam, że również za słabe dla innych modeli. Mimo, że stara poczciwa wersja 1.6 jest wg mnie mało zawodna w Megane II, to jednak jest bardzo mulasta (spójrz na parametry - moment obrotowy i maks moc i porównaj do silników np VW) - jest głównym powodem który odbiera radość z jazdy w tym samochodzie. A diesle z drugiej strony nie cieszą się dobrą opinią ze względu na awaryjność. Szczerze, to przykładowo Megane2 jest ogólnie fajne - wygodne, ciche, ale strasznie mulaste i ma zbyt miękki lakier, po 5 latach wygląda tak jak po 12 latach we Fiacie Siena. Jeszcze z ciekawostek - reflektory po 5/6 latach zaczynają matowieć od wewnątrz a są nierozbieralne (trzeba rozklejać), niby nic ale to jest żałosne a wymiana to ok 300zł jeśli robisz to sam i jeśli kupisz używkę. Nie to, żebym Cie zniechęcał do zakupu Renault ale piszę co mi nie pasuje i wg mnie takie pytanie powinieneś zadać - co Wam nie pasuje w waszych autach a decyzję podjąc sam. Ostatecznie jest to na rynku wtórnym jedna z najtańszych marek, która wygląda drożej niż faktycznie kosztuje (2 lata temu szukałem auta z 2008r i w cenie 20tyś i przebiegu 50tyś znalazłem polskie MII), dlatego ją kupiłem.

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel potrzebuje więcej uwagi i tyle co do kultury pracy w mII i m III na prawdę nie jest źle ... a to że ma mankamenty ... taki jest już żywot albo kupujemy nowe bmw 7 i jeździmy do końca świata albo urywane renault i mamy świadomość ile za nie zapłaciliśmy .. powiem tak .. za taką cenę nie ma opcji na inne tak fajne auto jak megane .

 

a co do tematu : benzyna cichsza łatwiejsza w eksploatacji ale nie ma momentu obrotowego (przyspieszenia) i trzeba niestety ją kręcić

diesel : bierze od samego dołu troszkę inna akustyka i średnia opcja w miasto bo nowsze silniki diesla mają dpf który lubi się zapychać przy pi...tej jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem podobny dylemat. Ze względy, że używam samochodu na codzienne dojazdy do pracy oraz okresowe dłuższe przebiegi, wybrałem benzyniaka. Diesel - zdaniem znajomego mechanika - nie nadaje się do jazdy miejskiej. Wybrałem Grand Scenika II z silnikiem 1,6 . Zaraz po kupnie założyłem instalację LPG. Przy dość dużej masie pojazdu nie mogę narzekać na osiągi i koszty eksploatacji. Biorąc pod uwagę sieć fotoradarów i zakorkowane polskie drogi - jak dla mnie - auto jest na miarę potrzeb i możliwości. Tyle moich uwag, ale wybór i tak pozostawiam Tobie.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opcja, to tylko benzyna + lpg. I jeżeli bym się zastanawiał to nad takim silnikiem z którym nie będzie problemu po zainfekowaniu go gazem. Ten który mam obecnie w megance idealnie sie do tego nadaje. Ma na gazie nawiniete 170 kkm i z silnikem oraz instalacja jak na razie żadnych problemów.

Na moc silnika też nie narzekam, kopyto ma lepsze niż corolla 1.4 vvt-i i na nia też nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!