Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Bardzo proszę o pomoc!

Postaram się jak najlepiej opisać problem.

Nie działa klimatyzacja.

Oddałem auto do warsztatu. Panowie mechanicy nabili czynnikiem sprawdzili szczelność ale klimatyzacja się nie załącza. Stwierdzili że sprężarka padła. Zamówili nową sprężarkę koszt 1200 zł. Zadowoleni złożyli auto i nadal nie klima nie działa. Stwierdzili że jakiś przekaźnik od klimatyzacji na module komputera. Nie można wymienić samego przekaźnika bo jest wlutowany w płytkę i nie można go samego kupić. Moduł sprawny ale używany 350 zł. Samochód znowu skręcony a klimy jak nie było tak nie ma. Teraz coś wymyślają że może jakiś kabel.

Twierdzą że jak na "krótko" podłączają to klima chłodzi ok.

Proszę Was o pomoc może ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie:

czy to warsztat, co zna się na naprawie klimatyzacji

 

drugie pytanie:

czy podpięli CLIP, żeby odczytać, gdzie jest uszkodzenie?

 

idąc takim tokiem działania warsztatu, to jeszcze nie obciążyli Cię za wymianę presostatu i panela środkowego.

w zasadzie to powinieneś odebrać od nich i auto i pieniądze i odstawić do kogoś, kto się zna na klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za uwagi. Bezpieczniki podobno sprawdzali. Pod komputerem podobno też nic nie znaleźli. Chcą abym zostawił auto u nich w czwartek i piątek i wtedy będą szukać przyczyny. Nie wiem sam co teraz zrobić dlatego bardzo proszę o pomoc.

A może ktoś zna dobrego fachowca od klimy w okolicach Tczewa?

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oni jeszcze sprawdzali.

Jutro do nich podjadę i zapytam.

 

Dodano: 01 lip 2014 - 13:13

Właśnie wróciłem od mechanika. W sumie to nic się nie dowiedziałem. Powiedzieli że wszystko sprawdzali. Oczywiście ściema że moduł mój stary był zły a i nie wiadomo czy ten nowy jest dobry bo z allegro zamawiany. Ogólnie nic ciekawego nie powiedzieli. Mówią że sprawdzali presostat, kable, czujniki temp. oraz bezpieczniki. Nie wiem co o tym myśleć. Chcą żebym im zostawił samochód na dłużej i poszukają przyczyny. Raczej nie widzi mi się u nich zostawiać bo po dzisiejszej rozmowie to jeszcze mi coś specjalnie zepsują.

Jutro podjadę do elektryka może on coś znajdzie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że te warsztaty polecali:

http://www.renocar.pl/

http://renault.zdunek.pl/serwis.php

jedź do fachowców, bo elektryk Ci guzik powie.

 

P.S. od tamtych ściągaj kasę, bo rozumiem, ze 1550 PLN w błoto wyrzuciłeś

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze nic nie zapłaciłem. Nie wiem teraz co z tym zrobić. Na pewno nie zapłacę za moduł. Dzisiaj sprawdzałem przekaźnik który wylutowali ze starego modułu twierdząc że jest nie dobry. Byłem u nich z tym przekaźnikiem to teraz twierdzą że potrzebują czasu na sprawdzenie. Za sprężarkę to chyba będę musiał im zapłacić. Chociaż do końca nie wiem czy stara była nie dobra bo podobno ją oddali na wymianę z nową. Powiedzcie na co ten elektryk jutro ma zwrócić uwagę?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk ma podpiąć CLIP (a nie jakiś zamienny program), odczytać błędy i znaleźć przyczynę tego stanu.

jak nie ma CLIPA lub się nie zna, to strata czasu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podjechałem do elektryka. podpiął kompa zresetował komputer w moim scenicu i klima chodzi jak ta lala.

zajęło mu to 2 minuty.

jutro czeka mnie wizyta w warsztacie i chyba będzie ostro.

pozdrawiam

Kolego Tomekj81 nowe zdania zaczynamy dużą literą. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!