Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podpora półosi napędowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Wczoraj przy wymianie poduszki silnika od strony rozrządu, niestety zauważyłem dziwny wyciek jakiegoś jakby smaru z okolic łożyska podpory półosi prawej.

Czy to tylko poszło uszczelnienie łożyska, czy może to jakiś wyciek z przegubu wewnętrznego albo ze skrzyni?

Podpowiecie coś?

 

Dodano: 20 lip 2014 - 15:52

Nikt mi nic nie podpowie?

 

Dodano: 23 cze 2017 - 21:42

Temat do zamknięcia. Łożysko wymienione- wyciek z uszczelki miski oleju. Jakoś podsączało dziwnie.

post-9714-0-37707900-1404934106_thumb.jpg

post-9714-0-82998200-1404934131_thumb.jpg

Edytowane przez marcinMTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy łożysko podpory półosi w Megane IphII to jest to łożysko pod mieszkiem gumowym na łączeniu osi ze skrzynią biegów (po stronie kierowcy)- tam gdzie często lubi się pocić olej ze skrzyni biegów, czy jest gdzieś po drugiej stronie inne łożysko i podpora półosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, pozwolę sobie odkopać temat od dłuższego czasu coś terkotało w samochodzie przy hamowaniu silnikiem. Dzisiaj okazało się że to łożysko półosi a raczej jego zewnętrzna bieżnia ma luz w mocowaniu i przesuwa się wzdłuż półosi czyli całą półoś razem z łożyskiem można przesuwać od i do skrzyni. Rozumiem że łożysko powinno być zamocowane w podporze na sztywno i nie móc się przesuwać? I jeszcze jedno pytanie mam podporę w którą wsuwa się półoś z łożyskiem i blokuje z boku dokręcając blaszkę czy mogę tą podporę wymienić na taką jak na zdjęciach wyżej czyli jakby z obejmą łożyska bo wydaje mi się że lepiej będzie spełniać swoje zadanie tylko nie wiem czy podejdzie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!