Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczna skrzynia biegow


cziken88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumoficzow.

Dzisiaj spotkalem sie z pewna usterka ktora opisze w skrocie. Jadac rano do pracy po przejechaniu kilometra przy samochodzie rozpedzonym do 70km/h poczulem lekki wybuch w podwoziu po czym moc spadla na komputerku pojawila sie wiadomosc sprawdz skrzynie biegow i skrzynia nie przerzucala biegu z 2 na 3, moglem jechac tylko na 2. Zmiana tych biegoow byla bez zarzutu wiec do pracy dojechalem. Po 4 godzinach zaniepokojony zwolnilem sie w celu pojechania do mechanika lecz gdy odpalilem samochod biegi bez zarzutu przelanczaly sie w normalnym trybie jak dotychczas. Wiec wrocilem do pracy z racji lakika mechaniki samochodowej uznajac ze ''naprawilo sie''. Wracajac do domu Skrzynia przezucala biegi bez zarzutu. Kiedy dojechalem do domu przy otwartym oknie przy samochodzie pozostawionym bez ruchu ale przy wlaczonym silniku na biegu do jazdy uslyszlem ze z podwozia dochodzi dzwiek jakby jakiegos malego spiecia elektrycznego nazwalem to ''elektrycznym dziwiekiem po zmianie na tryb neutralny dzwiek zanika ale przy biegu wstecznym znowu slychac ten niepokojacy dzwiek. Jakby napiecie elektryczne o jednostajnym natezeniu nie przy uzyciu gazu ani nie podnosi sie ani nie slabnie.

 

Moze mi ktos doradzic jaka awaria powoduje ten dzwiek, uszkodzenie jakiego elementu???

Niestety jest sobota po poludniu i do poniedzialku zaden warszat nie jest aktywny a jutro musze jechac do pracy i do konca nie wiem czy moge w takiej sytuacji uzywac samochodu ;//

 

Jezeli znajdzie sie jakas zyczliwa znajaca sie na skrzyniach automatycznych osoba ktora bedzie w stanie mi udzielic porady bede bardzo wdzieczny gdzie ja kompletnie nie znam sie na tego typu awariach.

 

Dodam ze jest to RENAULT MEGANE 2 2004 rocznik

 

Najlepsze Pozdrowienia

i spokojnego weekendu

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez cziken88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia weszła w tryb awaryjny. Należy auto podpiąć pod komputer i sprawdzić, co się dzieje. Bez tego jest to wróżenie z fusów.

Dodam, że skrzyni nie zdiagnozuje się pierwszym z brzega skanerem. Należy użyć takiego, który połączy się ze sterownikiem skrzyni.

dzwiek jakby jakiegos malego spiecia elektrycznego

To może być zbyt mała ilość oleju w ASB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kreciq za odpowiedz i naprowadzenie na jakis tor rozwiazania tego problemu. Pozostaje mi tylko czekac do poniedzialku z podpienciem auta pod komputer co mam nadzieje da odpowiedz na zaistniala sytuacje. Tylko pozostaje mi pytanie czy bede sam w stanie jutro uzupelnic olej w ASB... postaram sie znalezc odpowiedz gdzies w sieci.

 

pozdrawiam i szacunek dla dobrych ludzi

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki

<zolta>

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że dobry komputer dla Renault = Clip. Kompy "no name" często nie widzą błedów, więc czasami wydatek na ich podpięcie to pieniądze wyrzucone w błoto. Co do oleju do skrzyni musi być taki jaki producent zaleca i trzeba to szczegółowo sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam podobny problem, dodałem nowy temat na forum zanim znalazłem twoj post. >>http://megane.com.pl/topic/58286-dziwny-huk-w-skrzyni-biegow/

Czy dowiedziałeś się czegoś konkretnego?? Co powiedzieli ci mechanicy? W moim mieście żaden mechanik nie dostał się do komunikatów skrzyni.

Udało Ci się usunąć usterkę?? Jeśli tak to co to było?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge powiedziec ze ta domniemana usterka w skrzyni biegow byla spowodowana rozpierdoczonymi poduszkami od silnika. Podczas jazdy poduszki puscily silnik lekko uderzyl w skrzynie biegow i dlatego wlaczyla ona tryb awaryjny gdzie uskuteczniala tylko dwa biegi. Po wylaczeniu silnika i wlaczeniu ponownie dzialala bez zarzutu. A dzwiek ktory odnotowalem jest naturalnym dzwiekiem dla skrzyni auto... co dla mnie laika mechaniki rozwilo wszelkie watpliwosci... mechanik zdiagnozowal usterke poduszek w minute zostaly one wymienione, od czasu wymiany zrobilem meganka pare tysiecy kilometrow i dziala bez zarzutu czyli mechanik nic nie przeoczyl... pozdrawiam i zycze wam dobrych mechanikow :))) hukiem teoretycznie chyba mozna nazwac puszczenie poduszek i udezenie uderzenie silnika w cos raczej w skrzynie biegow tak mi sie wydaje tak to mechanik zdiagnozowal... pozdro

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, interpunkcja

Kolego, przypominam, że na tym forum piszemy po polsku. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!