Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczny hamulec ręczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj byłem na przeglądzie w stacji diagnostycznej z Autem renault Scenic II, podczas badania na rolkach kazał zaciągnąć hamulec ręczny (automat) który zadziałał lecz coś zazgrzytało (hamulec wcześniej sprawował się rewelacyjnie) po opuszczeniu stacji diagnostycznej przy pierwszym zgaszeniu samochodu okazało sie iż ręczny sie nie zaciąga automatycznie oraz ręcznie nie działa i wyświetla awarię hamulca ręcznego (check parking brake)oraz świeci kontrolka (!)(STOP) (Service) (P) jaka może być przyczyna tego komunikatu ?

Edytowane przez xelusi31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna komunikatu to awaria tego hamulca, a to może być od zerwanej linki (w co wątpię) po zerwany gwint na śrubie w napędzie elektrycznym hamulca albo problemy z przekładnią silniczka.

Ogólnie nic wesołego.

Podpowiadam- zdemontować napęd i wysłać do naprawy: http://www.el-cars.pl/uslugi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten hamulec nie lubi jak po automatycznym lub ręcznym zaciągnięciu stwierdzi obrót koła. Próbuje wówczas mocniej dociągnąć linki a jak to nie pomoże to zaczyna walić błędami. Możesz spróbować wyjąć bezpiecznik 25A pod siedzeniem kierowcy, ewentualnie odłączyć akumulator lub wykasować błąd jakimś programem do usuwania błędów. Jak to nie pomoże to tylko wysłać moduł hamulca na adres wskazany przez poprzednika.

Może to trochę nielegalne ale ja na badaniu diagnostycznym nie pozwalam na sprawdzanie tego hamulca na rolkach bo wiem, że po tym badaniu wyskoczy błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na badaniu diagnostycznym nie pozwalam na sprawdzanie tego hamulca na rolkach bo wiem, że po tym badaniu wyskoczy błąd.

Mnie z rolek wywiozło po zadziałaniu hamulca i dłuższym ręcznym przytrzymaniu włącznika.

Błędy też się nie pojawiły.

Sceniol przeglądy przechodził 2 razy, jako auto 5 i 6 letnie. (kupiłem 3 latka z ważnym przeglądem) Kolejny pod koniec tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć auto pod kompa i zmienić w ustawieniach strefę klimatyczną.

Wówczas sam nie będzie się zaciągał, a będziesz to mógł robić manualnie kiedy zechcesz i nie będzie sypał błędami jak po wyciągnięciu bezpiecznika, czy rozłączeniu wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!