Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik gaśnie po uruchomieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Megane II z 2002 r. - po odpaleniu na zimnym silniku wchodzi normalnie na ok. 1000 obrotów, po czym powoli spada do ok. 750 obr. i nagle gaśnie. Po kilku następnych próbach w końcu próbuję dać mu ok. 2000 obr. i też zgaśnie. W końcu prubuję ruszyć i wtedy mocno szarpie. Jak już uda mi się rozpędzić to jedzie. Jak już jest zagrzany to już wszystko jest ok. i nie gaśnie. Komp. nie pokazuje żadnego komunikatu o awarii. Cóż to może być - czy to może zanieczyszczona przepustnica? I jeszcze jedno pytanie - jak się otworzy maskę to z prawej strony akumulatora z klemy wychodzi dość cienki przewód jakby zaizolowany taśmą, który idzie po przodzie maski do ..... nie wiem dokąd - miałem go przegryziony przez... kota?, szczura? - zostało tylko nasrane i jedna kość, być może z kurczaka. Po podłączeniu tego przewodu nie zauważyłem, czy jest do czegoś potrzebny - proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o gasniecie to sprawdz-przeczysc czujnik polozenia walu - mialem podobne objawy...

 

jesli chodzi o przewod - myslalem ze moze to idzie do czujnika zamkniecia klapy (taka krancowka - bolec wystajacy)- ale chyba to nie szlo od akumulatora - musze zajrzec ewentualnie u siebie - btw. a masz alarm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi to wygląda na czujnik położenia (potencjometr) przepustnicy. Sprawdź, czy nie będzie gasł, kiedy po uruchomieniu da się znaleźć pozycję pedału gazu/obroty, przy których chodzi normalnie. Ustal też, czy szarpanie nie ma czasem miejsca tylko w jednym, ściśle określonym położeniu pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!