Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Chciałbym zamontować w swojej megance 3 grandtour coś takiego jak siatka grodziowa. Dosyć często zdarza mi się podróżować z bagażnikiem wypakowanym po dach i wolałbym, żeby część bagażowa była oddzielona czymś solidnym od części pasażerskiej. Problem polega na tym, że po pierwsze w Polsce nie widziałem meganek z taką siatką fabrycznie zamontowaną, więc nie wiem czy coś takiego istnieje (choć na stronach GB można takowe trafić). Po drugie nie mam w podsufitce mocnowań. Stąd moje pytania:

1)Czy ktoś się orientuje czy można takie mocowania do siatki zamontować w podsufitce, tzn czy pod spodem jest coś czego można się złapać?

2)Jeśli nie ma takich siatek, to czy ktoś widział firmową kratkę z ASO. Podobno mają coś takiego w katalogu, ale nikt nigdy tego nie zamawiał. Nie wiedzą też jak taką siatkę się montuje i demontuje w razie potrzeby. Innymi słowy czy nie jest to montaż prawie permanentny.

Pozdrawiam

T.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie spotkałem takiej kratki, a dużo widzę firmowych kombiaków na drodze.

W Dialogysie znalazłem takie kratki:

thumb_hosting_zdjec_1407754842__kratka1.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1407754851__kratka2.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1407754872__kratka3.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1407754896__kratka4.jpg

 

Ta druga kratka jest mocowana do dachu przez otwory w podsufitce. Jak sprawdzałem podsufitkę to można zamówić wersję z otworami, lub bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

Tą pierwszą kratkę oferowali mi w ASO, ale mieli tylko jedno jej zdjęcie i nawet nie byli pewni jak się ją montuje. Z rysunków w Dialogysie wynika, że powinna być mocowana na śruby do elementów, plastikowych znajdujących się po bokach bagażnika. Szkopuł polega na tym, że tam nie mam tam żadnych zaślepek i nie wiem czy w takim przypadku nie muszę wymieniać całych tych plastikowych elementów.

Ta druga siatka wydaje mi się fajniejszym rozwiązaniem. Nie wiem tylko czy można dokupić elementy 5 i 6 ze schematu i czy potem, po wycięciu dziury w podsufitce jest do czego je zamocować.

Pozdrawiam

T.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany tym drugim rozwiązaniem. Jest ono nawet opisane w instrukcji od Auta (wersja grandtour). Z rysunku w instrukcji wynika, że powinny być specjalne otwory do mocowania. U taty w Espace taka kratka była stosowana - haczyki do niej są ukryte za zaślepkami w uchwytach dla pasażerów trzeciego rzędu - po ich otwarciu są w środku takie druciane zaczepy do siatki - myślę że w megance powinno być podobnie. Jednak w podsufitce nie ma żadnych zaczepów.

 

EDIT info o siatce jest na stronie 3.33 - 3.34

Edytowane przez lukwisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że brak zaślepek nie oznacza, że sprawa jest stracona. W Vectrze jest specjalny szablon do wycinania otworów w podsufitce, w przypadku gdy chce się założyć siatkę, a fabrycznie zaślepki nie były zamontowane. Niestety dla megane 3 grandtour nie znalazłem takiego szablonu. Nie wiem też czy fizycznie jest możliwość zamontowania uchwytów mocujących do jakiegoś elementu konstrukcji, pod podsufitką. Z tego co zdążyłem się zorientować to demontaż podsufitki to mnóstwo pracy. No i w najbliższym mnie ASO nie ma możliwości zamówienia takiej siatki, gdyż nie mają jej w katalogu... albo nie potrafią dobrze poszukać, skoro jest w dialogsysie....

Pozdrawiam

T.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta siatka przykręcana przez podsufitkę jest w dialogysie, ale nie ma ceny, tzn cena wynosi 0zł. Rzadko się to zdarza.

 

Podejrzewam, że mocowanie pod podsufitką będzie gotowe (blacha), ale cięcie podsufitki już na własną odpowiedzialność. Demontaż podsufitki nie jest aż taki straszny, trzeba się z plasikami poszarpać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam kupioną kratę razem z autem. Domówiłem przy kupnie auta. Też nikt nie wiedział co to jest, mi się udało wyszukać fotki od dilera angielskiego.

Dokładnie tą: Kratka oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej (Grandtour) "77 11 426 249" cena katalogowa: 437 zł brutto.

Jest to ta pierwsza, którą pokazał meganecoupe02. Jak ktoś potrzebuje mogę porobić zdjęcia. Mocowana jest śrubami do plastiku i chyba wiercili otwory (miałem zamontowaną kratę przez ASO).

Akcesoria macie opisane w tym PDFie: Ze strony RENAULT.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!