Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło wysoko "łapie"


kluczos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem od niedawna posiadaczem megane II phI 1.6 16v (niesety nie znam oznaczenia silnika :P ) i jedyne co mnie zastanawia to to, że sprzęgło dość wysoko łapie. Jeżdżę czasem Ibizą II, kiedyś astrą G i okazyjnie Coltem i w żadnym aucie tak wysoko sprzęgło nie brało... znajomy mówi, że jego siostra ma też jakiegoś francuza i że też tak wysoko łapie. Dodam, że sprzęgło się nie ślizga, nie ma problemów ze zmianą biegów, ani dziwnych "doznań" przy ruszaniu.

I tu moje pytanie: czy jest to normalne w tych autach ? ew. czy jest możliwość podregulowania ?

 

Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po wymianie tarczy sprzęgła,docisku, łożyska oporowego oraz wysprzęglika sprzęgło (pedał) bez zmian. "Wysoko łapie" <_<

Na ten fakt zwróciłem dopiero uwagę po kilka krotnej jeździe Skodą Oktawią gdzie sprzaęgło łapało od połowy zakresu pracy pedała(u). Po przesiadce do mojej "Meggi" miałem problem z ruszeniem z miejsca. No i te mimowolne wkręcanie silnika na wysokie obroty bo "powinien już ruszyć". A tu sprzęglo "nie łapie" :mad: Jak na razie nic się nie ślizga i wszystko niby O,K. Ale jest to irytujące i pozostaje wrażenie że coś jest nie tak jak powinno.

Spieszę dodać że wymiana miała miejsce w sierpniu 2014. Więc wszystko jest jeszcze relatywnie nowe. Mechanik twierdzi że wszystko w normie. Ale po co taki duży zakres jałowej pracy pedału sprzęgła???? <zolta>

Do tej pory nie udało mi się znaleźć pomocy w tym zakresie... A na wizytę w ASO to raczej mnie nie stać bo strasznie się cenią :angry:

Jakieś sugestie? Może komuś udało się ten problem ogarnąć?

Edytowane przez Trebor69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault tak ma. Jak kupiłem swojego to też drążyłem temat, ale dałem sobie spokój i jeżdżę tak już 4 lata (60 tyś). Poza tym jak sprzęgło "wysoko" łapie to może tylko świadczyć o jego dobrej kondycji.

Niedawno znajomy kupił takie samo autko i jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem moją Megi, to próbowałem utargować cenę na - jak wtedy myślałem- wymianę sprzęgła które za wysoko łapie. Jednak sprzedający i mechanik zgodnie stwierdzili, że Renault tak ma. Ja już się przyzwyczaiłem, ale po przesiadce z passata długo walczyłem z myślą o wymianie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!