Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chip dla 1.5 dCi 85KM - warto się w to bawić?


qweluke

Rekomendowane odpowiedzi

A tam gdzie robiłeś chip może warto zapytać.Przecież się tym zajmują .Wypoleruj kolektory,splanuj głowicę,przetocz koło zamachowe,zamontój lekkie korby , wyrzuć zbędny balast . I rakieta gotowa:) Żartuje oczywiście.

Nie ma co się łudzić ,ten piec nie ma potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe masz wykresy i nie dziwię się, że kiepsko to jedzie i odczucia nieduże, bardzo słaby dół i jest zamulony przez to, przy 1800-2000 obr powinien już być prawie max moment obr, a peak przy 2300-2400 i mniej więcej jednostajnie spadać do 4000 obr. Zerknij sobie na wykresy robionych już 1.5 i porównaj ze swoim. Wg mnie coś jest nie tak.

 

szaku - masz jakieś doświadczenie z przeróbkami 1.5 że wydajesz takie opinie ?

nie wiadomo jak zniósłby ten silnik większe moce, bo poprostu nikt się nie bawi w tuning mniejszych pojemności, więc rzucanie tekstów że nie ma potencjału itp są dziwne.

 

qweluke - wtryski od 100 konnego są największe, musiałbyś je wrzucić do siebie, pompa paliwa jest bodajże ta sama, intercooler jest ok i nie musisz go ruszać, więc po zmianie wtrysków pewnie byś wyciągnał ok 125 koni.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam mówisz że nikt się nie bawi w tuning takich jednostek to odpowiedzi nasówa się sama.Zadużo zachodu a moło zusku.

Nie mam doświadczenia w tuningu.Ale posiadam wiedzę ogólną jako taką mechaniczną.

 

Tu jest odpowiedź

 

http://www.44tuning.pl/chip-tuning-renault-megane-1.5-dci-82-km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sKarlosMegane, myślisz, ze wymiana filtra paliwa coś da? bo auto ma 130k nalatane (ja je mam od 108) i od tego czasu filtr nei był wymienioany

 

co do wykresów z 1,5 nie mogę znaleźć nic na forum (w tym dziale), chyba że źle patrze?

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co masz jest najbardizej optymalne jak chesz sie bawić dalej zmień auto chyba że poproś o więcej u kup drugi silnik na zmiane

 

Pamiętej że za niedługi czas zapomnisz wogle że masz modyfikacje bo sie przyzwyczaisz, ja mam obecnie prawie 380Nm i 160 koni fajnie bylo przez miesiac teraz szału juz to nie robi

Tak samo można było ciagnac jeszcze z 10-15 koni i tyleż samo Nm tylko po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czytam i Was nie rozumiem. Wg wykresów jest bardzo dobrze. Szczególnie moment jest fajny (dość płaski przebieg w funkcji prędkości obrotowej). Fakt jednak, że późno się zbiera - czyli trzeba kręcić. Na fabrycznym wykresie przy 2000 obr/min jest 140 Nm - po Chipie 150 Nm - niewielka różnica. Potem robi się jednak lepiej.

Zaskoczył mnie komentarz "wzrost o 50 Nm to mało" - ludzie!!! 50 Nm to wzrost o 25%!!! Pamiętajcie, że to uzyskane jest tylko softem - super wynik! No i to tylko 1.5 dCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!