Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I - o co chodzi.


defaa

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz spróbować miernikiem to zrobić, choć pomiar nie będzie tutaj dokładny z racji marnej czułości tych prostych mierników made in china. - do masy, + do przewodu sygnałowego sondy i mierzysz napięcie, ustaw zakres na 20V. Podczas pracy silnika powinno skakać pomiędzy 0-1V. Skakanie jest miarowe i na wolnych obrotach powinno być około 3 skoków na sekundkę co powoduje, że miernik uśrednia to i zazwyczaj powinien pokazywać 0.5-0.6V. Generalnie chodzi o to, że jak napięcie będzie stale utrzymywało się w granicach 0 lub wyjdzie poniżej 0 bądź powyżej 1V to sonda prawdopodobnie uwalona. Najładniej pracę sondy to na oscyloskopie widać bo kiedyś widziałem jak ktoś to robił :)

Najlepiej oczywiście podłączyć auto pod kompa, ale możesz próbować.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem okazję podłączyć dzisiaj autko pod komputer i wykazał on uszkodzenie sondy, która w ogóle nie reagowała. Z tego co wiem to po wymianie spalanie powinno wrócić do normalności, jednak co zrobić z pozostałymi problemami. Chodzi mi o to, że benzyna znika podczas jazdy na gazie. Czy może to być wina przełącznika benzyna-gaz ?? A druga sprawa to stukające zawory. Czy to wina tego, że przy uszkodzonej sondzie samochód spalał zbyt bogatą mieszankę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że benzyna znika podczas jazdy na gazie.

Znika faktycznie z baku, czy tylko wskazówka opada? W niektórych samochodach jest tak, że podczas jazdy na gazie opada tylko wskazówka i wtedy jak kogoś to denerwuje to konieczne jest zainstalowanie emulatora. U mnie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że benzyna znika podczas jazdy na gazie

Tak może być. Kolega miał podobną sytuację w swoje Nexii. Przepuszczał zawór odcinający benzynę. W efekcie silnik spalał benzynę i gaz.

Jednocześnie rację ma kolega gimak, takie zachowanie wskaźnika paliwa już było kilkukrotnie opisywane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze sprawdzić, ale gdyby tak było, że tylko opada to nie potrzebnie inwestowałem w czujnik poziomu paliwa skoro i tak bd poakzywało 0. Po prostu czujnikw skazuje CAŁY CZAS rezerwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile zalewasz tej benzyny do baku? U mnie sytuacja wygląda tak, że jak jest paliwa trochę ponad rezerwę, czyli w okolicach pierwszej kreski to pokazuje sobie stan jaki chce. Raz podchodzi pod tę kreskę, a raz sobie leży i to nie jest tak, że zmienia się poziom z racji przelewania się paliwa w baku. Raz odpalę samochód to pokazuje jakiś tam stan i sobie działa, a drugim razem odpalam i wskazówka w zasadzie pokazuje suchy bak i tak sobie jest przez cały okres do zgaszenia silnika. Nie wiem, jakaś bezwładność tego czy jak. Jak zaleję pół baku to też raz pokazuje to pół, raz spada do 1/4.

Generalnie nigdy nie chciało mi się szukać przyczyny tego stanu rzeczy. Kiedyś miałem wymienioną pompę paliwa, czyli razem z pływakiem i nic to nie zmieniło, może ten typ tak ma. Wymontowałem swego czasu żarówkę rezerwy co by mnie nie denerwowała i raz w miesiącu dokupuję trochę benzyny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeważnie miałem 1/4 baku i po wymianie czujnika poziomu paliwa wskazywało taka ilość jak tankowałem aa od pewnego momentu wskazuje cały czas rezerwe bez żadnego ruchu wskazówki.

 

Dodano: 07 lut 2015 - 13:58

Czy po wymianie sondy, spalanie od razu wróci do normalności ? Tzn. zacznie spalać mniejsze ilości gazu tak jak to było przed wykryciem uszkodzonej sondy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda kolego nie ma tutaj wpływu na spalanie gazu, pisałem o tym wcześniej. Sterownik gazu ma wgrany emulator sondy i działa na jego podstawie. Możesz sondę nawet wywalić i nic na gazie się nie zmieni. Powinno się unormować to szarpanie, ale na benzynie, jeśli to faktycznie była sonda, spalanie zresztą także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W takim razie co jest powodem tak dużego spalania gazu ? Spalał 8l a teraz ponad 12. Musze się wybrać do gazownika na regulacje, ale czy np rozregulowane zawory, które się odezwały mogą mieć jakiś wpływ na spalanie gazu?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda kolego nie ma tutaj wpływu na spalanie gazu, pisałem o tym wcześniej. Sterownik gazu ma wgrany emulator sondy i działa na jego podstawie

Nie wszystkie instalacje tak działają. W Prinsie na pewno, a w Dreamie XXI nie jestem pewny, sonda lambda, przy pracy sinika na gazie, pełni dokładnie taka samą rolę, jak przy pracy silnika na benzynie.

Edytowane przez gimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak być :) Ale w ogóle to warto zacząć od początku. Zrobiłeś cokolwiek przy tym samochodzie defaa? Napisałeś, że komputer pokazał błąd sondy. Sprawdzone zostały przewody, a jak te są OK to została wymieniona sonda? I tak warto to zrobić jak jest uszkodzona. Jak to zrobisz i nie pomoże to jedziesz do gazownika na regulację plus koniecznie zrób coś z układem chłodzenia :) Ja bym to robił w takiej kolejności, z tym że układ chłodzenia byłby największym prorytetem. Po usunięciu tych usterek i regulacji gazu, jeśli nic się nie zmieni, to wtedy bym się martwił dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak pisałem wcześniej przewody, świece, cewki, filtr paliwa i powietrza, sonda lambda - te części zostały wymienione. Pozostała regulacja oraz ustawienie zaworów. Niestety w tym samochodzie cały czas pojawia się nowy problem. Na regulacje jestem umówiony w przyszłym tygodniu. Dolałem benzynę, ponieważ znowu jej nie było i denerwuje mnie, że mimo dodatniej temperatury nie mogę odpalić ani na benzynie ani na gazie. Dzisiaj jak zalał się gazem i w końcu załapał to z filtra tak strzeliło, że urwało tą klapkę. Było widać że zebrał się gaz, który strzelił jak zapalił. Na to powinna pomóc regulacja, widocznie dostaje zbyt dużo gazu i może przez to też tak dużo pali. Ale czemu takie problemy z odpaleniem? Mimo wymiany sondy szarpanie na benzynie nadal jest. I jeszcze takie pytanie: o co chodzi z układem chłodzenia czemu o układ chłodzenia chodzi ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było widać że zebrał się gaz, który strzelił jak zapalił. Na to powinna pomóc regulacja, widocznie dostaje zbyt dużo gazu i może przez to też tak dużo pali. Ale czemu takie problemy z odpaleniem?

Przede wszystkim jaką masz instalację, przez to, że strzeliło w dolot, przypuszczam, że nie jest to sekwencja. Na pewno sprawdzenie stanu technicznego instalacji i jej regulacja powinny pomóc. Problemy z odpalaniem (nie wiem jak odpalasz) mogą pochodzić z tego, że silnik dostaje za dużo niż może strawić, ak konkretnie jak mieszanka paliwo-powietrzna zawiera za dużo paliwa to przestaje być zapalna. Prawdopodobnie próbujesz odpalać na dwóch paliwach równocześnie.

I jeszcze takie pytanie: o co chodzi z układem chłodzenia czemu o układ chłodzenia chodzi ?

Też nie wiem co masz na myśli zadając to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!