Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

System hands free a klapa bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Jak u was działa otwieranie tylnej klapy z systemem hands free-czy czujnik w klapie ma podobne pole działania jak w drzwiach czy wyraźnie mniejszy?Mam wrażenie że u mnie czujnik nie działa-mając kartę w portfelu muszę się nawet wychylić do boków auta lub właściwie przyłożyć portfel do klapy-wtedy zadziała-wysiadając do tankowania gdy obejdę auto tyłem często zdąży się zamknąć nim dojde do wlewu-muszę szybko i blisko.Czy możliwe że mam uszkodzony czujnik w klapie czy tttm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w III czujnik/ antena na pewno jest w klapie, czy jak w II za tylnymi siedzeniami pod wykładziną??

Podobne objawy z brakiem reakcji na kartę mam u siebie jak bateria w karcie jest już słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręki nie dam sobie uciąć, ale podejrzewam, że w S III jest tak samo jak w M III.

Anteny są w środku, jedna w okolicy slotu na kartę, druga w podłokietniku, trzecia na podłodze za tylnymi fotelami.

Zauważyłem, że największy zasięg jest z boku auta, trochę mniejszy z tyłu, z przodu już mały (czasami jak dolewam płyn do spryskiwaczy to potrafi się auto zamknąć).

Przy tankowaniu też potrafi się zamknąć zanim otworzę klapkę wlewu. Podczas mycia jak piana spływa po drzwiach też się otwiera i zamyka :)

 

Pojeździj trochę z kartą w slocie i potestuj. Sprawdź czy nie odpięła się antena za tylnymi fotelami. Naładowanie karty można sprawdzić clipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, zapomniałem o niej, trzeba zrzucić zderzak żeby się do niej dostać. To jest jedyna antena "na zewnątrz" pojazdu. W megane III też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odśwież troche temat, u mnie w megane III  kombi tez mialem problem z otwieraniem klapy bagaznika z HF i po odszukaniu ze schematu które to kable prowadzą do anteny zewnętrznej zabudowanej w klapie bagażnika nad rejestracja, są to różowy oraz zielony sa oba razem splecione. Owa kable były urwane w gumowym peszlu łączącym wiazke kabli z środka kabiny do klapy bagażnika, dolutowałem po kawałku kabla  poskładałem wszystko razem i teraz nie muszę się przytulać z autem żeby się bagażnik otworzył. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!