Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.5 dci 86KM z 2010, 99kkm


johny13z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przyszedł czas na zmianę wysłużonej już Laguny '99 i będzie to najprawdopodobniej Megane III 1.5 dci

Mam jedną na oku, a oglądałem ich w necie wiele, ale tę akurat widziałem osobiście.

Czy ktoś z forumowiczów może podać coś więcej na podstawie VIN-u: VF1KZ0A0543525683 ? Historia serwisowa jest możliwa?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Halo!

To ja chcę zdradzić Lagunę na rzecz Megane i nikt mi nie chce w tym pomóc?

A poważnie bardziej chodzi mi o informacje czy silnik 1.5 dci 63kW (raz 85, a raz 86 KM) w Megane z 2010 r. może sprawiać problemy. Tyle się naczytałem w necie i w gazetach, że już zgłupiałem. Czytałem, że po 2008 roku jest lepiej, ale tam piszą o silnikach 90 i 110 KM. A ten silnik ma 85-86 KM.

Co sądzicie o tym silniku?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez johny13z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Clio III dCi 86 KM z 2006 roku, przejechane 145 tyś - rewelacja nic się nie psuje. Olej wymieniam co 15 tys km oczywiście pełen syntetyk. Silnik jest bardzo dobry pod warunkiem wymiany oleju jak powyżej. Producent na początku zalecał co 30 tyś km wymiane oleju i konsekwencje były takie że przy ok 200 tyś km lub więcej panewki mogły się obrócić. Te 30 tyś km to nic innego jak marketing, firmy patrzą na okres międzyprzeglądowy więc im rzadziej przegląd = mniejsze koszty, ale dla późniejszych użytkowników już nie... Także wszystko zależy jak był silnik traktowany, co ile był olej wymieniany, jakie paliwo było zalewane itp.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jutro jadę do ASO sprawdzić, niech powiedzą jak jest z tą dwumasą. Mam VIN, historii serwisowej bez właściciela nie chcieli podać, ale konfigurację silnika chyba się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 dCi 86 KM ma osprzęt wtryskowy Delphi. Jeśli sprawdzasz w ASO samochód przed zakupem, warto podpiąć Clip. Sprawdzić należy wszystkie parametry czujników, jak i układu wtryskowego. Dziś zakup samochodu typu Zaporożec jak w latach 80-tych czy inne z lat 90-tych tych bez podpinania do kompa mija się z celem, może słono nas później kosztować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za pomoc, jestem już po zakupie. Jednak wygrał sentyment - w garażu stoi już śliczna LIII 2008 2.0 dci 150KM. Może następnym razem :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!