Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Otwieranie i zamykanie szyb przy wyłączonym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem nową Megane 3 z systemem Hands Free. Po chwili od wyłączenia silnika nie działa już elektryka szyb. Włączenie zapłonu przyciskiem nie pomaga. Dopiero odpalenie silnika albo włożenie karty do czytnika pomaga, a jeden i drugi sposób jest raczej mało praktyczny. Kartę mam w kieszeni, a do tego w etui. Czy jest jakiś sposób aby zmienić to ustawienie - aby przy włączonym zapłonie dało się otworzyć okno kiedy np. czekam w aucie na żonkę robiącą w tym czasie zakupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszecie... niestety mogę tylko powiedzieć jak jest w MIIphII też z HF. Wystarczy tylko wcisnąć przycisk start (nie ma konieczności wkładać kartę do slotu) i w tym momencie włącza się dmuchawa, sterowanie szybami i radio jeśli przed wyłączeniem silnika było włączone.

 

Aha i jeszcze jedno wydaje mi się że szyby jak i radio po wyłączeniu silnika działają do momentu wyjęcia karty ze slotu gdy otwierasz drzwi to gasnął światłą ale szyby i radio (chyba) nadal działają. Sprawdzę z ciekawości dzisiaj i jak to działa gdy kartę mam w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem. Podałem przykład jak jest u nas. Dziwne że od tego odeszli bo to wygodniejsze rozwiązanie. A teraz na to wychodzi że musi być karta w slocie która uaktywnia zasilanie w aucie. Kumpel z pracy ma lagune III to sprawdzimy i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w MIII z HF wciśnięcie przycisku Start bez wciśniętego sprzęgła (czyli włączenie zapłonu) nie daje możliwości obługi szyb. I to dla mnie jest dziwne. Włącznie zapłonu przez wsunięcie karty do czytnika już to umożliwia. Może ma to jakiś ukryty sens, ale ja go nie pojmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane III karta musi być w gnieździe, żeby elektryka działała po wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi. Choć, jak zauważyłem, radio daje się włączyć nawet bez włożonej karty. Po wyłączeniu zapłonu (silnika), ale przed otwarciem drzwi można jeszcze zamykać okna; nie jestem pewien, ale w takim wypadku powinno dać się również je otwierać.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej! Pierwszy post- więc powitanie! :)

 

Mam M III od 2 tygodni i tak bardzo chciałem znaleźć rozwiązanie tego "problemu".... Nie do pomyślenia jest to dla mnie, żeby odpalać auto do manipulowania szybami :36_flushed: (bo to i tak szybsze niż szukanie karty w kieszeni).

Jak oni to zrobili, że 'po zapłonie' nie działa :mad:

 

Drugi, podobny temat.... domykanie szyb. Po dwukliku - wiadomo działa - ale czy można w kompie przestawić, żeby szyby się zamykały po automatycznym zamknięciu samochodu? (po tym jak auto się zamyka gdy się odejdzie od niego z kartą)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomecki napisał:

Mam M III od 2 tygodni i tak bardzo chciałem znaleźć rozwiązanie tego "problemu".... Nie do pomyślenia jest to dla mnie, żeby odpalać auto do manipulowania szybami :36_flushed: (bo to i tak szybsze niż szukanie karty w kieszeni).

Jak oni to zrobili, że 'po zapłonie' nie działa :mad:

To nie jest problem. Tak po prostu jest. Karta w slot i szyby chodzą.

14 minut temu, tomecki napisał:

Drugi, podobny temat.... domykanie szyb. Po dwukliku - wiadomo działa - ale czy można w kompie przestawić, żeby szyby się zamykały po automatycznym zamknięciu samochodu? (po tym jak auto się zamyka gdy się odejdzie od niego z kartą)

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pbet napisał:

To nie jest problem

 

jest :rolleyes: sprawa subiektywna

tym bardzie po 3 latach ze Scenic'kiem gdzie wystarczyło włączyć zapłon :)

 

4 minuty temu, pbet napisał:

Nie

 

szkoda :D

 

Edytowane przez tomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomecki domyślam się, że to był Scenic II. W porównaniu z MII, MIII też ma trochę minusów, trochę plusów. Okazuje się, że nie zawsze w nowszych modelach zostawia się to co było dobre i dokłada to co będzie jeszcze lepsze. Cóż, takie życie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!