Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk z silnika - czy to jest normalne?


megan_pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W kwietniu wymieniałem rozrząd z pompą wody i pasek i napinacz osprzętu. Silnik pracuje cicho z prawej strony a z lewej słyszę hałas. Rozrząd i komplet osprzętu zamawiałem u mechanika oryginał a pompę sam mi zaproponował SKF, oryginału nie dostał.

W środku auta praktycznie nie słychać tego ale już przy otwartej szybie tak, wcześniej tego nie było i zaczynam się ty niepokoić.

Po wymianie rozrządu przejechałem już ok 6tyś km. Niestety na ten dźwięk zwróciłem uwagę dopiero teraz.

 

Film zamiesiłem na youtube, bo mi tutaj krzyczy, że nie mam uprawnień do wgrywania mpg4.

 

 

Film trzeba puścić na max nagłośnieniu, bo tak mi się cicho nagrał.

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem, nawet się tutaj na forum w kwietniu pytałem, czy wymieniać od razu kzfr po 65tyś, większość pisała, że jeśli śmiga to nie wymieniać.

Teraz w sumie jeśli nawet to kzfr to mogę z tym czekać do jakichś poważniejszych objawów typu problemy z odpalaniem? Auto nie ma tego dźwięku traktorowego, sychać jakby właśnie coś się kręciło i nie było nasmarowane albo na zasadzie szumiącego łożyska. Można z tym jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. mój błąd - cisnienie zwieksza sie w skrzyni biegów, a w silniku zbyt wysoki poziom lustra oleju w misce olejowej może powodować naruszenie gładzi cylindrów. Nadmiaru oleju mogą nie nadążyć zgarniać pierścienie tłokowe. W efekcie dochodzi do spalania nadmiaru oleju w kanale spalania i przedostawania się nie spalonych do końca cząstek oleju do katalizatora i niszczenie go. Drugim negatywnym efektem jest jego nadmierne i nieefektywne zużycie.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem jeszcze drugi filmik o tym samym. Poziom oleju mam powyżej połowy na bagnecie, więc nie wiem, czy to jest rozwiązanie. Mogę wymienić KZFR, jeśli to jest to, to bym zamówił już bo przez neta ok 350zł a w ASO 1000zł oryginał Renault (chyba nie ściema?? jeden z tych sklepów jest w moim mieście stacjonarny.)

http://allegro.pl/kolo-rozrzadu-zmiennych-faz-renault-1-6-16v-i4499722144.html

http://allegro.pl/nowe-kolo-rozrzadu-zmiennych-faz-renault-1-6-16v-i4556856348.html

http://allegro.pl/kolo-zmiennych-faz-rozrzadu-renault-1-6-16v-org-i4530704743.html

 

Ogólnie auto ma 72tyś przebiegu, jest serwisowane w ASO, tylko ostatnią wymianę rozrządu zrobiłem poza ASO w marcu, w sumie nie przez kilometry tylko aucie stuknęło 5,5roku. Wymiana oleju była w ASO w listopadzie 2013, czyli 12tyś temu, można by w sumie już wymieniać, nawet roku nie przejeździłem :)

 

 

PS. Szukałem na youtube podobnych dźwięków i tylko mi pasuje zbyt napięty pasek rozrządu ale u mnie ten dźwięk jest teraz bardziej słyszalny niż po wymianie rozrządu.

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju mam powyżej połowy na bagnecie, więc nie wiem, czy to jest rozwiązanie.

Wlej pod stan maksymalny na bagnecie i zobacz co będzie. Ja cały czas jeżdżę ze stanem na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem oleju, nic to nie dało.

 

Pojechałem do ASO Jaszpol, tam bez rozkręcania powiedzieli, że napewno coś jest nie tak i prawdopodobnie będzie trzeba wymieniać albo napinacz albo rolkę albo pasek w różnych kombinacjach. Po rozkręceniu się okazało, że pompa wody ma wyciek (dziwne, bo płynu chłodniczego nie ubywało), rolka jest winowajcą hałasu, jest do wymiany. Potwierdzili, że pompa jest SKF, rozrząd zaś jest oryginalny.

Wymianę robiłem kurna w marcu na Legionów w Łodzi, to dziwne, że dwie części miały wadę fabryczną, ale ci z Jaszpolu polecili mi je w zareklamować, mam je dostać. Mnie to wygląda na źle złożony rozrząd, ale wtedy przecież nie przejechałbym 6tyś km na nim co nie.

Sam nie wiem co o tym sądzić, mam coś jakby gwarancję od Legionistów ale nie oddam im już auta do roboty, skoro takie rzeczy się dzieją. Spróbuję tam zareklamować te części o ile mają paragon albo faktury.

 

KZFR jest w porządku.

 

Dodano: 04 wrz 2014 - 19:59

Części poszły do reklamacji, może coś uda się wskurać. Natomiast ciekawostka jest taka, że Legionista powiedział, że w tym modelu nie da się zbyt mocno napiąc paska rozrządu ani go źle zmnontować. Ciekaw jestem co myślicie?

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!