Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około tygodnia zaobserwowałem w mojej Megance, że pedał sprzęgła trochę za ciężko chodzi, biegi wchodzą płynnie, rusza bez szarpnięć, sprzęgło się nie ślizga, płyn w zbiorniczku nie ubywa, lecz pedał jakby trochę za twardy. Auto ma w chwili obecnej 120tyś. km przejechane. Czy ktoś się z tym spotkał ? Co może być powodem ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy objaw jest taki sam na zimnym i ciepłym? Jak wysoko bierze sprzęgło. Był gdzieś opisany objaw jak komuś brało bardzo wysoko 4 cm po wciśnięciu już było odcięte i ciężko chodził pedał. Do wymiany był komplet sprzęgła z wysprzeglikiem hydraulicznym (to przez niego ciężko chodził pedał) powiedz czy przebieg może być realny, tamten miał ok 200 tys. km jaki silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawa sprzęgła załatwiona, wymieniono:

-kompletne sprzęgło 500,00zł

-łożysko hydrauliczne sprzęgła 300,00zł

-uszczelniacz półosi x2 100,00zł

-uszczelniacz wału (ze względy na lekki wyciek)80,00zł

-uszczelka miski olejowej (lekki wyciek)140,00zł

-robocizna 450,00zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem ze sprzegłem w Meganie III jak jest zimna sprzęgło wysokie i ok, jak przejadę około 30 km i zaczynam mieszać biegami po mieście przestaje odbijać pedał sprzęgła i zostaje mi 3 cm skoku i ciężko wrzucić "jedynkę". Wymieniłem płyn na nowy i porządnie odpowierzyłem układ, płynu nie ubywa, Podejrzenie padło na pompkę sprzegła, nawet kupiłem używkę ale nie dało sie jej odpowietrzyć, nowa tylko w serwisie około 400 zł więc cieżko kupować w ciemo. Czy może ktoś z kolegów potwierdzić że przyczyną takiego zachowania jest pompka, czy raczej szykować się na wymianę sprzęgła. Ma przejechane jakieś 180 tys.km.

 

Czy jest możliwość zakupu zestawu naprawczego do tej pompy jak w przypadku Laguny- model pompy to 306100017R

Edytowane przez walkfire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Posiadam renault megane 3 kombi z 2011 roku silnik 1.5dci 110 koni, miesiąc temu wymieniłem sprzęgło bo wysoko brało, razem z tym koło dwumasowe, wysprzeglik. Po tygodniu zauważyłem że sprzęgło w połowie jest miękkie, po czasie ciężko biegi wchodziły, pojechałem do mechanika i wymienił pompke od wysprzeglika, przez 2 tyg było dobrze i znowu się dzieje to samo, czasami sprzęgło zostaje w podłodze i muszę podnieść je butem, sprawdzałem stan płynu jest ok, co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie masz teraz innego wyjścia, tylko z powrotem do mechanika, sam nie kombinuj, bo się zaczną problemy typu kto co ruszał. Pytanie podstawowe, czy był wymieniany wysprzglik i była rozpinana hydraulika sprzęgła? Swoja drogą, mam dokładnie ten sam samochód z tego samego roku, przejechane prawie 400k km i sprzęgło nie ruszane.

Jak na pewno ten wysprzeglik był wymieniany a wcześniej było wszystko OK to jest jeszcze pompa sprzęgła. Jeżeli ten zamknięty układ się zapowietrza, to musi być wyciek. Może coś kurna nie dokręcił, nie do końca odpowietrzył? Przede wszystkim to co możesz Ty zrobić, to zobacz czy nie ma pod nim plamy płynu hamulcowego. Druga sprawa, sprawdź, czy go nie ubywa nadmiernie szybko w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wszystko takie gdybanie się robi, niby wygląda na zapowietrzanie się układu, albo na uszkodzenie pompy z drugiej strony rozumiem, ze przed wymianą sprzęgła było dobrze? Widzisz, jak już wybierałeś się do mechanika, to trzeba było się trochę rozejrzeć, popytać znajomych. Wiesz, ja mam też swojego co jak mi się nie chce samemu naprawiać to jadę, ale ja tam stoję i patrzę na ręce, znamy się już tyle lat, że jemu to kompletnie nie przeszkadza. Ostatecznie pewnie się skończy na innym mechaniku, bo albo coś spartolił przy robocie, albo kupił lipną część...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem sprzęgło bo już późno łapało, po wymianie sprzęgła i dwumasa zaczęły się te cyrki dziać, pojechałem do niego znowu i wymienił pompke i był spokój 2 tyg i teraz znowu, "najgorzej gówno ruszyć to zaczyna śmierdzieć" że się tak wyrażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!