Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mycie silnika w myjni


Gungosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy bezpiecznym jest abym pojechal na myjnie otworzyl maske i umył caly silnik i komorę silnikową. Oczywiście nie zalewal bym zbytnio skrzyneczki z bezpiecznikami i akumulatora.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam bo Pan który wymieniał mi olej w samochodzie tak mi zasugerował, pozatym kuzyn w audi a6 myje myjka cisnieniowa i nic zlego mu sie nie stało. Gdzieś w tv też widzialem jak tak myli ale jak to sie ma do scenica 2 to niewiem.

 

P.S. myjke cisnieniową mam w domu.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myłem kilka razy i nigdy nie było problemów. Zawsze przed myciem silnik nagrzałem, to woda szybko odparowywała. Ostatnio chyba opisywałeś jakieś problemy na forum - w takiej sytuacji ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie zalewal bym zbytnio skrzyneczki z bezpiecznikami i akumulatora.

To jak kolega zbytnio nie zaleje to może uda się jeszcze dojechać do tego pana co olej wymieniał, jeśli oczywiście elektrykę też robi. A tak na poważnie to nawet jak zawiniesz skrzyneczkę to mogą ci później złączki śniedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jak kupiłem swoje auto to miałem mocno "przykurzony" cały motor. Też wahałem się czy myć silnik czy nie ale się odważyłem.

Kupiłem dobry środek, spryskałem komorę, odczekałem z minutę i spłukałem Karcherem. Dodatkowo przesmarowałem jeszcze plastiki takim specjalnym woskiem aby całość wyglądała salonowo :) Zrobiłem to dla siebie zaraz po zakupie Meganki. Nie polecam natomiast robić tego przed sprzedażą. Potencjalni nabywcy będą się od razu doszukiwać nie wiadomo czego ;) Taki kraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako młody chłopak pracowałem na myjni i mieliśmy w ofercie mycie silników. Powiem nawet, że usługa była bardzo popularna. To był koniec lat 90'.

- większość silników benzynowych z zapłonem na rozdzielaczu miało kłopot z ponownym rozruchem. Powodem była woda, która dostawała się do kopułki rozdzielacza. Po rozkręceniu i wydmuchaniu wszystkiego sprężonym powietrzem samochody wracały do życia. Najbardziej upierdliwym samochodem jaki pamiętam było Renault 19, który po myciu nigdy nie zapalał, musiał odstać jeden dzień aż wszystko odparowało. Przed myciem trzeba było informować klienta, że może już nie odjechać gdyż niektórzy bardzo się pieklili :bash:

- z silnikami typu diesel nigdy nie było problemu, ale to były inne diesle.

Pamiętam faceta z Daewoo Leganza, który chciał myć silnik przy każdym myciu nadwozia, jak mu powiedziałem, że tego się nie robi co tydzień, to odpowiedział "niech mi Pan go chociarz chociaż z wierzchu spłuka" :blink:

Moje prywatne zdanie to można myć, ale sam silnik ewentualnie skrzynie biegów, zabezpieczyć elektronikę i osprzęt silnika. Silnik musi być rozgrzany, aby szybko odparował. Odpalamy silnik zaraz po myciu i jeżeli mamy dostęp do sprężonego powietrza dodatkowo go osuszamy. Potem krótka wycieczka po mieście aby wszystko odparowało i powinno być w porządku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!