Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Część,

Opisze Wam krótko co się stało. Wczoraj cofając wjechałem na dość spory spowalniacz. Zaraz po tym z silnika zaczęły wydobywać się dziwne dźwięki - coś jakby klekot traktora. Było to przede wszystkim słyszalne na niskich obrotach - do 1,5 tys. Dzisiaj klekocze już praktycznie cały czas i do tego zaczęła migać kontrolka silnika. Posprawdzałem organoleptycznie silnik i zauważyłem że po dociśnięciu jednej ze świec silnik przestaje klekotać. Ktoś podejrzewa co mogło się stać, obluzować ? Dodam że silnik jest zgazowany.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wydaje mi się, że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Warto by zacząć od wyjęcia/wykręcenia tej świecy, zobacz czy nie jest uszkodzona. Jeśli gra, to wkręć ponownie, i zobacz jak silnik chodzi. Albo to nie świeca, tylko kabel zapłonowy z niej lekko wypadł na wyboju, i jak dociskasz, to łapie iskrę nagle.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety okazało się że najprawdopodobniej zerwany jest gwint na świecy zapłonowej.... dodatkowo na świecy pojawił się olej.

I teraz pytania:

- czy świecę mógł źle dokręcić instalator lpg czy raczej to nie ich wina ?

- co z tym fantem zrobić? ściągąc głowicę czy zastosować wkładki ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint się raczej sam nie psuje:) Ja bym szukał winnego tam, gdzie była zabawa ze świecami ostatnio.

Niektórzy zdejmują w celu naprawy głowicę, bo mogą się opiłki od gwintowania dostać do komory. Inni mają kontrargument taki, że wystarczy odkurzacz z cienką rurką na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat tylko do Autoreno jeżdżę (znalazłem na forum Renault Polska), warto do nich zadzwonić. http://www.autoreno.slask.pl/

Nie wiem niestety, czy pomogą z Twoim problemem.

Jeszcze mi przyszła do głowy Boma. Niby serwis ogumienia, ale zakres prac mają dość duży.

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wyciągnął cewkę i okazało się że wygląda tak jak na zdjęciu. Ktoś ją posklejał i to był powód problemu. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć czy przy zakładaniu instalacji lpg montażysta mógł mi to tak załatwić ?

post-63340-0-97259300-1410375987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!