Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup meganki III 1,5dci.


JohnnyB

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowany jestem 1.5 dCi z 2011 roku ok. 120 tyś km - krajowe, flotowe.

Pytanie, czy jeśli przepłukam motor i zaleję nową oliwę, będę wymieniał co 10 tyś to przejadę bez obrotu panewki kolejne 120 ?

Jeśli w złym temacie....przepraszam.

Serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam M.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jeśli przepłukam motor

Rozwiń co masz konkretnie na myśli...

zaleję nową oliwę, będę wymieniał co 10 tyś to przejadę bez obrotu panewki kolejne 120 ?

Prawidłowa eksploatacja, jednak myślę że można przedłużyć do max 15 tyś km na oleju pełnym syntetyku. Aczkolwiek skoro auto ma 120 tyś km nie wiemy co ile był wcześniej wymieniany olej. Choć powinne być zapisy w ASO skoro auto poflotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do ASO, ale z braku czasu potwierdziłem tylko przebieg "mojej" Megany. Nie miałem już czasu na rozmowę w serwisie na temat silnika. Na tę chwilę stanęło na razie na Lagunie III i już jedną wybrałem do ostatecznego sprawdzenia. Jeżeli nie wyjdzie z Laguną to będę dalej drążył temat 1.5 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sprzedane, niezdązyłem.

 

Przepłukać płukanką, zdjąć miskę, wyczyscić wszystko + smoka i zalać świerzą oliwę.

Interwały wymieny zawsze miałem co 10 tyś więc przy takich bym został.

 

Miałem kupić Focusa, ale ilość korozji na aucie mnie przeraża, więc prawdopodobnie zostane przy Renówce.

Budżet jednak 25 tyś nieco mnie ogranicza :/.

 

Silnik wchodzi w grę tylko diesel, suchego DPF/FAP się nie obawiam. Mam jednego diesla z DPF.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

 

Dodano: 13 wrz 2014 - 08:03

Temat nieaktualny........kupiłem Lagunę 3 2.0 dCi 150km......:-)

 

P.S. niedziała mi słownik :P

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!