Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"strzelanie" podczas skrętu, wysokie obroty, pisk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kilka pytań i problemów.

Zacznijmy od poczatku:

Mój samochód to Renault Megane III coupe 1.6 110km benzynka. przebieg bardzo mały i prawdziwy w 100%, 35tyś km.

1. Podczas mocnego skrętu w lewo i nagłego ruszania, słychać w okolicach przedniego lewego koła strzelanie, pukanie (jak zwał tak zwał). Teoretycznie to powinien być przegub. Dzisiaj wszedłem pod samochód, zobaczyłem dół, a tam nic, nawet rdzy, pęknięć, urwanej opaski, urwanej gumy itp. wszystko wygląda normalnie.

Pukanie czy też stukanie nie zawsze występuję, przy normalnej jeździe nic, jedynie zaczyna pukać z prawej strony łącznik stabilizatora. Czy ten łącznik może być przyczyną tego "strzelania" podczas skrętu ? Nie zawsze również jak skręcę kołami do oporu i ruszę to "strzelanie" występuję, nie jest to też bardzo głośne i ciągłe, lecz słychać.....i troszkę zaczyna mi to przeszkadzać. Strzelanie również słychać przy skręcie kołami w prawo i nagłym ruszeniu lecz wtedy również dźwięk występuję bardziej z lewej strony (chyba że ja już słabo słyszę).

Nie mam pojęcia co to może być, nie znam żadnego mechanika od Renault, a ci od PSA nie chcą podjąć się naprawy Meganki. Samochód kupowałem 3 tygodnie temu, przez ten czas przejechałem z 900km i to przejazd wakacyjny był a nie jazda po dziurach. Sprawdziłem go w ASO, na szarpakach itp. nic nie wykazało, jedynie pomału zaczyna pukać łącznik z prawej strony.

2. Kolejny mały problem dla mnie który zauważyłem jest popiskiwanie podczas jazdy do 40km/h, nie zawsze też występuję, lecz podczas powolnej jazdy coś tam popiskuję, wiem że to jest Renault i nie jest to idealne auto, a francuzy lubią mieć popiskiwania :) lecz w Citroenach czy też Peugeotach popiskiwanie występowało podczas hamowania a nie normalnej jazdy :)

3. Podczas uruchomienia silnika (rano) , samochód sam wchodzi na obroty do 1200 a po wciśnięciu gazu spadają obroty do normalnych około 900, czy to jest po prostu automatyczne ssanie i na zimnym zawsze tak będzie występować ? szczerze w poprzednich samochodach nie spotkałem się z tym.

Czy ktoś pomoże mi rozwiązać problemy i dać jakieś rady? ponadto czy zna ktoś dobrego mechanika z Bydgoszczy który zna się na Renault? i nie jest naciągaczem? do ASO nie chce jechać a "pospolity" mechanik mówi tylko przegub.

Rozumiem również że Megane nie ma wymiennych przegubów jedynie cała półośka, prawda ?

Proszę o odpowiedz, pozdrawiam :)

ps. samochód na prawdę jest w bdb stanie, bez rys, zużycia itp. ma mały przebieg.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez Rekin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szklanej kuli, więc nie pomogę w diagnozie Twojego auta :)

Ale mogę jedynie snuć domysły:

1.Uszkodzony, zużyty przegub z zewnątrz wygląda całkowicie normalnie.Zacząłbym od wymiany łącznika, naprawa groszowa.

2.Nie stwierdzam, że popiskiwanie to domena francuzów. Piszesz, że auto ma mały autentyczny przebieg. Nie jeździło dużo, może klocki nie odbijają, może trzeba wyczyścić mocowania klocków, zaciski.

3.To jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że bez sprawdzenia nic się nie da na 100% napisać, lecz może ktoś miał podobny po prostu problem dlatego zapytałem :)

co do łącznika, myślisz że łącznik z prawej strony może wydawać taki dźwięk z lewej ?

Poza tym samochód ma mały przebieg a już przegub do wymiany ? szczerze troszkę dziwne jak dla mnie.

Pewnie mechanika nie znasz dobrego z Bydgoszczy ? poza tym do wymiany jest ewentualnie cała półoś ? przegub sam w sobie nie jest elementem wymiennym ?

Oczywiście dzięki za odpowiedz i proszę jeszcze o jakieś porady :)

 

Dodano: 17 wrz 2014 - 12:38

ps. gdzieś na forum też czytałem że może to być jakaś guma amortyzatora czy coś takiego, jeśli chodzi o "strzelanie" podczas skrętu..........hmm

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez Rekin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie, łożysko kolumny mcpersona.......strzelanie bardziej słychać jak siedzi się w samochodzie niż jak stoję obok auta.

Poza tym, tak jak pisałem, samochód 3 tygodnie temu był sprawdzany na szarpakach, a przez te 3tygodnie byłem na wakacjach jedynie, ......przecież na szarpakach by wyszła wada przegubów ? chyba że nie :)

A jak sprawdzić to łożysko kolumny mcpersona ? czy sam mogę to jakoś sprawdzić czy jest zużyte czy nie ? poza tym jaka jest ewentualna cena takiego łożyska ?

 

Dodano: 17 wrz 2014 - 12:54

ps. "strzelanie" występuje jedynie podczas mocnego, do oporu skręceniu kół i nagłego ruszenia. Strzelanie nie występuję na postoju, jak i również nie występuje podczas wolnego ruszenia na skręconych do oporu kół. Więc czy to może być to łożysko ? hmm.....kurcze jak by ktoś z was miał dobrego mechanika :/ boję się iść do "kazia" bo od razu wywali mi ze należy wymienić póloś itp. a coś czuję że problem jest w czymś innym :(

Edytowane przez Rekin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska kolumn "strzelają" podczas kręcenia kierownicą od oporu do oporu, więc łatwo to sprawdzisz.

Zużyte przeguby na szarpakach "nie dają odgłosów"

Czy to jest efekt jednego "strzału" czy wiele kolejno po sobie podczas gwałtownego ruszenia przy skręconych kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas kręcenia nic nie stuka i nie strzela, jedynie jak koła są skręcone do oporu i szybko ruszymy wtedy jest to strzelanie, strzelanie nie zawsze występuje, zaznaczam. Strzelanie brzmi "tryk tryk tryk" i jedzie już normalnie. Jest to najbardziej odczuwalne dźwiękowo jak siedzę za kierownica, mam otwarte okno. Tak samo jeśli skręcam w prawo to też słyszę to bardziej z mojej strony, pasażer nie słyszy w ogóle. A na dworze jak się stoi słychać, lecz nie tak głośno jak w samochodzie za kierownicą.

"strzały" słychać z 3 razy i jedzie dalej.

Jak ruszam po woli i nawet mam na maxa koła to nic nie słyszę.

Przy takim przebiegu i stanie samochodu nie chce mi się wierzyć że to przeguby :/

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez Rekin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu postawiłbym na któryś z przegubów. Nie musi być zużyty, może być uszkodzony, z wadą fabryczną...

Z Twojego opisu zrozumiałem, że nie jesteś pierwszym właścicielem, więc niczego nie możesz być pewien. Może poprzedni właściciel coś uszkodził, wymienił na używany. Ale to tylko spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedz.

Co do właściciela, jestem 2. Pozdrawiam

 

Dodano: 17 wrz 2014 - 14:46

ps. jeśli chodzi o koszty itp. To rozumiem że wymiana ewentualna jest cała półoś ? przeguby nie są wymienne ?

Jeśli ktoś zna mechanika od Renault, dobrego, z Bydgoszczy, proszę o informację.

Edytowane przez Rekin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć. Możesz napisać czy poradziłeś sobie z tym dziwnym 'strzelaniem' przy maksymalnym skręcie i gwałtownym ruszeniu?

Chyba zaobserwowałem u siebie podobny objaw i chciałbym wiedzieć co naprawiałeś zanim się szarpnę na całe półosie (parę PLN to kosztuje ;))

Dzięki

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Odpowiedziałem Tobie kolego na priv.

Co do wymiany samego przegubu, to ogólnie w tym modelu trzeba całą półoś wymienić, lecz.......mi się udało u jakiegoś majstra sam regenerowany przegub załatwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Również mam uszkodzony lewy przegub. Wszystko przez pękniętą metalową opaskę, która nie trzymała tej ochronnej gumy. Dostałem ofertę z ASO na wymianę "regenerowanej" półosi na około 1000zł. natomiast, mam też okazję kupić prawą półoś w mocno okazyjnej cenie i tu jest pytanie, czy ktoś z Was próbował przełożyć same przeguby? Zaznaczam, że padnięty mam lewy przegub, a mogę kupić prawą półoś i posłuży jako dawca. Wymiany dokonam w serwisie. Bo jeśli jest to ryzykowny manewr, to trudno, zapłacę te 1000zł, ale dostanę część nową, z gwarancją. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!