Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana przednich reflektorów na LED


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety odcięte kable wiszą przy ledach w zderzaku. Zderzak nie jest oryginalny i przy samochodzie nie ma odciętej części. Muszę podciągnąć kable na nowo tylko nie wiem gdzie je dokładnie podłączyć, tak aby włączanie świateł działało w trybie auto.

 

Dodano: 03 lut 2015 - 08:07

Czy może ktoś z Was ma jakiś schemat czy opis w jaki sposób podłączyć światłą do jazdy dziennej? Do czego podpiąć kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Daj sobie spokój z montowaniem dodatkowych ledów. Zamiast żarówek wstaw żarówki LED i osiągniesz ten sam efekt bez żadnych przeróbek.

Np. takie: http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Renault-Megane-III-Zestaw-LED-DRL-P21W-Ba15s-6W-/913

Ja zakupiłem ledy z tego sklepu i prezentują się następująco:

 

post-24044-0-09182200-1425226569_thumb.jpg post-24044-0-78295400-1425226583_thumb.jpg post-24044-0-88294600-1425226595_thumb.jpg

post-24044-0-91384700-1425226618_thumb.jpg post-24044-0-41510700-1425226636_thumb.jpg post-24044-0-42574300-1425226647_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus jakbym widział swoje - świecą identycznie szafirowo-biało tylko weź i dobierz do nich h7 o podobnym, wyrazistym odcieniu. Mam na kolładzie Osram (upss przepraszam :D ) night breaker jakoś tam marketingowo +120% jaśniej ale w zestawieniu z bielą dziennych identyczną do postojówek (te też wymieniłem na ledy) świecą prawie na żółto. Wcześniej miałem philips-y blue vision i odczucie było analogiczne "blue" obecne było jedynie w nazwie.

Może technologia i nowości coś proponują obecnie na zamiennik h7 - naturalnie poza ledowymi h7, które jakiś czas temu testowałem i te ogarniały temat ale strzelały taką plamą białego, że oślepiały nawet pasażerów górnego pokładu piętrowych autokarów. Szkoda bo wydobycie szczegółów drogi po zmroku plus wszelkie znaki drogowe i te na jezdni i te na patykach były zarąbiście dobrze widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki mijania wymieniłem na Osram Night Breaker Unlimited H7 jakieś 10 miesięcy temu i naprawdę zauważyłem różnice. Strumień światła jest o wiele mocniejszy.

 

Naprawdę warto zainwestować w te żarówki oraz LEDY do tego na dziennych.

post-24044-0-60879600-1425329383_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam takie same żarówki mijania jak Woytus i są godne polecenia w nocy przyjemna jazda i nikogo nie oślepiamy jedynie jeszcze zakup ledowych do jazdy dziennej mi pozostał i nic więcej nie trzeba

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to może mi przyśniedziały odbłyśniki bo jak Ci pisałem dziś o tych "łamaczach nocy" od osrama to miałem na myśli dokładnie to samo co podajesz. W końcu auto w wakacje skończy 5 lat więc może odbłyśniki już przymatowiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Mała aktualizacja.

 

W lutym przeszedłem na LEDy w dziennych. We wcześniejszych postach wstawiłem zdjęcia porównujące zwykłe żarówki oraz LEDy Towar zakupiłem z tego źródła.

 

Sklep jaki i ten wybór polecany na forum. Od 2 miesięcy żarówki zaczęły mrugać. Dzieje się to totalnie losowo. Mruga cała żarówka, mruga tylko cześć żarówki, albo wcale nie mruga. Pisałem do sklepu co dalej i jaka jest procedura reklamacyjna i cisza... . Nikt nie odpisuje.

 

Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek, bo do Laguny również za jednym zamówieniem poszły LEDy z tego samego źródła i dzieje się identycznie. Jak Wy macie doświadczenie ze swoimi LEDami?

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja swoje LED-y dzienne kupiłem przeszło rok temu,jesienią 2014 TU: i dopiero teraz jakoś "upala" mi się czołowa dioda cree w prawej lampie. Biorąc pod uwagę ile czasu przejechałem na nich mogę spokojnie polecić. Acha, najważniejsze nic nie mruga, świecą stabilnie.

 

Dodam jeszcze, że znalazłem antidotum na "zółtawą" barwę H7. Gdy zmieniłem na TO: problemy się skończyły i przód świeci jednolitą zimno-białą barwą i fajnie wydobywa "niespodzianki drogowe" po zmroku i rewelacyjnie oświetla znaki i tablice informacyjne. Jeden mały minusik - brak homologacji ale z drugiej strony patrząc na "wieśwageny" z "dedykowanym xenonem" jestem prawie na 100% spokojny o dowód rejestracyjny.

 

Pozdrawiam noworocznie

Krzysiek

Edytowane przez Krzychos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolesna prawda jest taka, że dałeś się zrobić. 130zł za taką chińszczyznę to niezłe przegięcie. Mrugają bo je szlag trafił bo brak jakiegokolwiek regulatora. Tak to się zawsze kończy. Takie same żarówki można kupić za kilka złotych i efekt będzie identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z dziennymi Ledami Cree byłem na przeglądzie, Cree są również w podświetleniu tablicy rejestracyjnej, niedawno zatrzymała mnie do rutynowej kontroli Niemiecka Polizei na autobanie jechałem na dziennych, nikt nie miał zastrzeżeń.

post-16747-0-68155000-1457218121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!