Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana przednich reflektorów na LED


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może ktoś zna odpowiedź. Chciałym wymienić całe przednie reflektory z meganki z 2010 r. na reflektory z LEDami z modelu po faceliftingu z 2013r.

Zdjecia lamp - czyli kształ jest chyba identyczny.

Czy mocowania oraz kabelki/moduły podłączne pod lampy z led będą takie same co z 2010 r.

W mojej megance mam światła do jazdy dziennej które włączają sie i wyłączaja w trybie "auto".

Zdjecia reflektorów na załącznikach.

post-63793-0-62916100-1411559507_thumb.jpg post-63793-0-69039700-1411559518_thumb.jpg post-63793-0-47450000-1411559476_thumb.jpg post-63793-0-12395000-1411559494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w garażu jeden reflektor od megany po lifcie i z zewnątrz wygląda na to, że jest to to samo co przed liftem. Pasek led przykręca się do lampy, więc wychodzi na to, że zderzak musi być inny.

Instalacja raczej nie będzie podobna, bo ledy mają (chyba) 2 tryby pracy:

-jako światła dzienne

-jako dodatkowe oświetlenie ze światłami mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo koledzy za pomoc, wychodzi na to że nici z tego, a jeśli tak to pewnie dużo zabawy aby zamontować takie reflektory.

 

No to inaczej czy po zakupie dadatkowych ledów (tutaj może jakieś propozycje :D ) i zamontowaniu ich w zderzaku chciałbym aby działały tak samo jak teraz światła do jzady dziennej pod trybem "auto" tj. odłączam kabelki od reflekotra i podłańczam je pod nowe ledy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłą dzienne dokładane same wykrywają kiedy są włączone światła mijania. Nie zależnie od tego czy włącza je człowiek czy automat. U ojca w aucie zamontowane są Philipsy i działają idealnie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z montowaniem dodatkowych ledów. Zamiast żarówek wstaw żarówki LED i osiągniesz ten sam efekt bez żadnych przeróbek.

Np. takie: http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Renault-Megane-III-Zestaw-LED-DRL-P21W-Ba15s-6W-/913

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kaczorb, jaka jest żywotność tych zarówek led,100zł wydawc raz na miesiąc to nie interes :) oraz czy jest jakiś pożniejszy problem tj, przegląd auta lub tłumeczenie sie podczas kontroli policji?.

Czy takie żaróki nie powoduja oślepienia kierowcy jadącego z naprzeciwka.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz dzienne, osobiście zostawiłbym tak jak jest.

Ale jak już mocno chcesz, widziałem, można kupić dedykowane do Megana 3, z dopasowaną ramką w zderzak. Poszukaj na Allegro. Jak to działa i wygląda, nie wiem, nie posiadam.

Byle to nie wyglądało i działało jak te wszystkie wynalazki domorosłych konstruktorów widoczne na naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kaczorb, jaka jest żywotność tych zarówek led,100zł wydawc raz na miesiąc to nie interes :) oraz czy jest jakiś pożniejszy problem tj, przegląd auta lub tłumeczenie sie podczas kontroli policji?.

Czy takie żaróki nie powoduja oślepienia kierowcy jadącego z naprzeciwka.

żarówki led mam już czwarty miesiąc i nic się z nimi nie dzieje (gwarancja 2 lata). Policja się nie czepiała, a na przegląd jadę w grudniu to będę mógł sie dopiero wtedy wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ponad pół roku temu kupiłem takie: http://allegro.pl/21w-p21w-ba15s-22w-cofania-wsteczny-i4918651586.html na dzienne, są bardzo jasne, mają 2 diody pod soczewką na wprost i naokoło diody świecące na odbłyśnik. Mam Generation więc dorobiłem automatyczne włączanie z wykorzystaniem istniejącego czujnika światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako świeżo upieczony posiadacz Megane III i nowy forumowicz witam,

W moim aucie został wymieniony zderzaj zderzak na ten po lifcie z dziennymi światłami led, jednak kable do ledów (trzy przewody) zostały zwyczajnie odcięte.

Jak i gdzie mogę podłączyć te kable aby światła działały poprawnie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!