Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciekawe skutki zwarcia w zapalniczce


Rekomendowane odpowiedzi

W kostce od zapalniczki są 3 przewody (czarny, żółty, niebieski) i na przwodzie żółtym właśnie nie mam napięcia, ale po złączeniu go z niebieskim zaczeły świecić diody od klimy i spryskiwacz zadziłał

Chcesz się cieszyć autem czy szukać nowego po spaleniu tego co masz teraz? Takie łączenie przewodów może doprowadzić do powstania pożaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To samo zrobiło się dzisiaj właśnie mi tylko że ja myślałem że bezpiecznik ten jest w komorze silnika. Nic nie widzę z lewej strony pod kierownica.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat, otóż...ostatnio podpinałem nawigację do gniazdka zapalniczki gniazdo jest ciut zasyfione brudem czy czymś, przedmuchałem i widać że jest jakiś nalot), po jakimś czasie jazdy z zasilaniem nawigacji, wywaliło właśnie bezpiecznik 15A m.in od radia i oświetlenia klimatyzacji. Teraz tak. Dostałem się do wtyczki (wbrew pozorom bardzo łatwo się dostać i nie trzeba zdejmować tak jak tu na forum pisali gałki i osłony skrzynki biegów) sprawdziłem miernikiem, jest normalne napięcie i przepływ. Podpiąłem pod gniazdo, włożyłem bolce od miernika i dup. Wywaliło bezpiecznik. Wychodzi na to, że coś zwiera, pytanie co? Jakieś sugestie lub porady? Na alledrogo nie ma niestety gniazda zapalniczki tak żebym wymienił bo obstawiam, że to gdzieś gniazdo zwiera...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy możesz napisać jak dostać się w najprostszy sposób do kostki zapalniczki? Podpiąć pod nią dodatkowy rozgałęźnik prądu a nie chcę demontować całego tunelu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam,

chciałbym odkurzyć temat gniazda zapalniczki. Otóż u mnie (Renault Megane II z 2007r, 2.0 benzyna, kombi)w kostce zasilającej gniazdo są przewody: czarny podwójny, żółty i niebieski na niebieskim nie mam zasilania jest on jak mniemam od podświetlenia gniazda. Wymieniłem żarówkę, ale to nic nie dało, sprawdziłem woltomierzem na żółtym mam zasilanie na niebieskim nie.

Pytanie czy za ten niebieski przewód odpowiada jakiś bezpiecznik czy mógł się gdzieś przerwać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niebieskim jest zasilanie gdy są załączone światła pozycyjne lub mijania.

Jeżeli pozycyjne świecą to bezpiecznik jest dobry. Do sprawdzenia ciągłość niebieskiego przewodu. Podświetlenie gniazda zapalniczniczki nie ma osobnego bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dziękuje serdecznie za pomoc ,faktycznie dopiero po odpaleniu silnika zapaliła się lampka :) i podświetlenie działa, a co do zapalniczki dzisiaj trafiłem na filmik na youtube- Rosjanin wyciągnął zapalniczkę używając tylko małego śrubokręta.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 oraz pkt. 6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!