Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dolewanie oleju do paliwa w dieslu


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

jak Ci to bardzo przeszkadza to możesz spróbować wlać czerwonego CASTROLA (wlewałem) lub ostatecznie MIXOLA (nie wlewałem, ale inni leją).

 

BTW - fajne masz zużycie oleju <ok> u mnie na 10 kkm ubywa litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell kupuje z Orlenu i tylko powerke importuje....choć słyszałem, że podpisał jakąś nową umowę z Lotosem...

Z tego co pamiętam co mi żonka mówiła (a pracuje w firmie co serwisują cysterny wożące paliwko) to zwykły on od powerków czy verw różni się tylko tym że do tych drugich dodają jakieś ulepszacze, a paliwo to samo (nie pamietam, którego dostawcy paliw to dotyczyło).

Edytowane przez kecyrf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Nie lejcie czerwonego castrola.

Była afera że zawiera zbyt wiele ...wody. Albo czerwony orlen semisyntetic 2T albo ....jeden z lepszych do tego celu Elf offroad 2T.

250 ml na bak. Trzy lata tak gonię i zero problemów. W zimie dolewka diesel skydd - black arrow lub ravenol-depresator.

Był swego czasu castrol TDA - bardzo dobry dodatek do diesla ale wycofany już z rynku.

Ja sam robię "miksturę" 200ml elfa off road 2T i 50 diesel skydd.

Nie polecam kleen flo łączyć z olejem 2T wytrąca się osad. Poza tym kleen flo jest suche, nie smaruje układu wtryskowego, wypiera z niego wodę i jest depresatorem lecz nie smaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
:?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Nie widzisz różnicy w pracy silnika między olejami czy między olejem a brakiem oleju?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Ten: http://allegro.pl/ravenol-scooter-2-takt-2t-1l-i6287948116.html. ??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?:

I powiedz i on na prawdę nie szkodzi FAP-owi? Dolewasz 250 ml na pełny bak tak? Po zatankowaniu czy w trakcie tankowania jak np. Masz pół baku?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!