Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dolewanie oleju do paliwa w dieslu


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś z Was stosuje taką praktykę że dolewa oleju do paliwa w dieslu. Ostatnio zaczepił mnie sąsiad i mówi że warto, on dolewa do megi II co trzecie tankowanie trochę (nie pamiętam ile mówił) zwykłego mixolu. Rozmawiałem też z kumplem w pracy i mówił że on do 307 dolewa co tankowanie 250 ml oleju (nie pamiętam nazwy ale jakiś lepszy z orlena). I tak się zastanawiam i popytam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnóstwo osób dolewa, tylko po co sie tym chwalić...

sam też dolewam 200 ml na pełen bak <ok>

i nie mixolu tylko czegoś lepszego <ok>

 

poczytaj:

http://www.forum.alfaholicy.org/forum_ogolne_o_alfa_romeo/76456-mixol_dlaczego_dolewamy_oleje_2t_do_ropy_pigulce.html

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli tankuję za każdym razem paliwo typu premium (czyli np. orlenowską Vervę) to też mogę lać takie dodatki? Bo z tego co wiem, te paliwa mają właśnie w sobie podobne środki smarno czyszczące, zatem dodatkowe dolanie 2T mogłoby niejako podwyższyć ilość takich środków i zamiast pomóc to zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

nie wiem - nie tankuję orlenowskiego syfu.

na pewno nie ma on takich dodatków smarujących, jak olej

Tak z ciekawości zapytam gdzie paliwko tankujesz?

Ja zawsze verve tankowałem, ale ostatnio tak patrze na raporty kontroli i jakoś zaufanie spadło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale coś wiesz lub widziałeś co robią na Orlenie to podziel się tym :) . Skoro na rynku są tylko 2 paliwa Lotos i Orlen, to co to za różnica tankować na Orlenie, Shelu czy BP. Shell kupuje z Orlenu i tylko powerke importuje....choć słyszałem, że podpisał jakąś nową umowę z Lotosem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kontroli UOKiK za 2014 wyszło sporo nieprawidłowości na Orlenach, tu masz link znaleziony na szybko w necie:

http://superauto24.se.pl/wiadomosci/na-co-dziesiatej-stacji-paliwo-jest-chrzczone-gdzie-w-polsce-paliwo-jest-najgorsze-raport-uokik-2014_520701.html

 

Żeby nie było całkiem off topic, to również dolewam 2T do ON ale póki co dopiero 2 bak więc różnic nie zauważyłem, pozostaje tylko mieć nadzieję, że pompa i wtryskiwacze są dzięki temu szczęśliwsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale coś wiesz lub widziałeś co robią na Orlenie to podziel się tym :) . Skoro na rynku są tylko 2 paliwa Lotos i Orlen, to co to za różnica tankować na Orlenie, Shelu czy BP. Shell kupuje z Orlenu i tylko powerke importuje....choć słyszałem, że podpisał jakąś nową umowę z Lotosem...

wiem bezpośrednio od urzędników Okręgowych Urzędów Miar, którzy kontrolują stacje, dystrybutory, liczniki. czyli rozmowa w 4 oczy a nie od cioci Bronci szwagrowego brata siostry.

jako, że od ponad roku zmieniłem branżę i nie jestem już w paliwach to wolę nie przytaczać zasłyszanych tekstów, mówiących generalnie o braku dbałości o powierzone na stacji paliwo. w końcu i tak silnik wszystko spali, a klient skutecznie reklamujący paliwo to prawie jak wygrana w totka :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to dziwne trochę :mad:

a ile masz najechane na tym silniku?

nie spotkałem się z tym, że komuś mocno dymi, ale i sam nie patrzę specjalnie na rurę - nie widać nic za mną więc domniemuję, że nic nie ma i odjeżdżam.

rozumiem, ze oleju silnikowego nie bierze <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 65000 teoretycznie potwierdzony wpisami w serwisie, dymi tylko przy temperaturach 0 i niżej, np dzisiaj przy +5 po nocy puścił dymka delikatnie - akceptowalne. Bez oleju NIE DYMI. Oleju bierze śladowo-ok. 150 ml na 10000 km.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!