Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kecyrf

Megane III phI dolewanie oleju do paliwa w dieslu

Recommended Posts

Mam pytanie czy ktoś z Was stosuje taką praktykę że dolewa oleju do paliwa w dieslu. Ostatnio zaczepił mnie sąsiad i mówi że warto, on dolewa do megi II co trzecie tankowanie trochę (nie pamiętam ile mówił) zwykłego mixolu. Rozmawiałem też z kumplem w pracy i mówił że on do 307 dolewa co tankowanie 250 ml oleju (nie pamiętam nazwy ale jakiś lepszy z orlena). I tak się zastanawiam i popytam.

Edytowano przez aston76

mnóstwo osób dolewa, tylko po co sie tym chwalić...

sam też dolewam 200 ml na pełen bak <ok>

i nie mixolu tylko czegoś lepszego <ok>

poczytaj:

http://www.forum.alfaholicy.org/forum_ogolne_o_alfa_romeo/76456-mixol_dlaczego_dolewamy_oleje_2t_do_ropy_pigulce.html

Edytowano przez mrarek

A czy jeśli tankuję za każdym razem paliwo typu premium (czyli np. orlenowską Vervę) to też mogę lać takie dodatki? Bo z tego co wiem, te paliwa mają właśnie w sobie podobne środki smarno czyszczące, zatem dodatkowe dolanie 2T mogłoby niejako podwyższyć ilość takich środków i zamiast pomóc to zaszkodzić.

nie wiem - nie tankuję orlenowskiego syfu.

na pewno nie ma on takich dodatków smarujących, jak olej

Czołem

Staram się zawsze tankować pod korek, na pełen bak (ok. 55l) dolewam 200ml oleju 2T.

Nigdy nie ma się pewności, na jakie paliwo się trafi, nawet na "markowych" stacjach.

nie wiem - nie tankuję orlenowskiego syfu.

na pewno nie ma on takich dodatków smarujących, jak olej

Tak z ciekawości zapytam gdzie paliwko tankujesz?

Ja zawsze verve tankowałem, ale ostatnio tak patrze na raporty kontroli i jakoś zaufanie spadło....

od dwóch lat zwykły ON na SHELLU, wcześniej zwykły ON na LOTOSIE, jeszcze wcześniej zwykły ON na BP.

swoje auta zatankowałem ze 2-3x w życiu na ORLENIE

No tak, ale coś wiesz lub widziałeś co robią na Orlenie to podziel się tym :) . Skoro na rynku są tylko 2 paliwa Lotos i Orlen, to co to za różnica tankować na Orlenie, Shelu czy BP. Shell kupuje z Orlenu i tylko powerke importuje....choć słyszałem, że podpisał jakąś nową umowę z Lotosem...

Na kontroli UOKiK za 2014 wyszło sporo nieprawidłowości na Orlenach, tu masz link znaleziony na szybko w necie:

http://superauto24.se.pl/wiadomosci/na-co-dziesiatej-stacji-paliwo-jest-chrzczone-gdzie-w-polsce-paliwo-jest-najgorsze-raport-uokik-2014_520701.html

Żeby nie było całkiem off topic, to również dolewam 2T do ON ale póki co dopiero 2 bak więc różnic nie zauważyłem, pozostaje tylko mieć nadzieję, że pompa i wtryskiwacze są dzięki temu szczęśliwsze :)

No tak, ale coś wiesz lub widziałeś co robią na Orlenie to podziel się tym :) . Skoro na rynku są tylko 2 paliwa Lotos i Orlen, to co to za różnica tankować na Orlenie, Shelu czy BP. Shell kupuje z Orlenu i tylko powerke importuje....choć słyszałem, że podpisał jakąś nową umowę z Lotosem...

wiem bezpośrednio od urzędników Okręgowych Urzędów Miar, którzy kontrolują stacje, dystrybutory, liczniki. czyli rozmowa w 4 oczy a nie od cioci Bronci szwagrowego brata siostry.

jako, że od ponad roku zmieniłem branżę i nie jestem już w paliwach to wolę nie przytaczać zasłyszanych tekstów, mówiących generalnie o braku dbałości o powierzone na stacji paliwo. w końcu i tak silnik wszystko spali, a klient skutecznie reklamujący paliwo to prawie jak wygrana w totka :)

Edytowano przez mrarek

Czy każdy 2t kopci? Wlałem Orlena i na zimnym po nocy puszcza dyma że aż żal patrzeć.

Edytowano przez aston76

żaden nie kopci.

jaki kolor dymu? jak niebieski, to spala olej.

ile wlałeś oleju? przed czy po tankowaniu?

Dym niebieski, ewidentnie olej. Raz wlany przed, raz po tankowaniu, między tym jedno tankowanie bez -brak dymu. Ostatnio tylko setkę wlałem...

Edytowano przez aston76

a no to dziwne trochę :mad:

a ile masz najechane na tym silniku?

nie spotkałem się z tym, że komuś mocno dymi, ale i sam nie patrzę specjalnie na rurę - nie widać nic za mną więc domniemuję, że nic nie ma i odjeżdżam.

rozumiem, ze oleju silnikowego nie bierze <ok>

Przebieg 65000 teoretycznie potwierdzony wpisami w serwisie, dymi tylko przy temperaturach 0 i niżej, np dzisiaj przy +5 po nocy puścił dymka delikatnie - akceptowalne. Bez oleju NIE DYMI. Oleju bierze śladowo-ok. 150 ml na 10000 km.

Edytowano przez aston76