Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przyspieszanie na tempomacie


Rekomendowane odpowiedzi

Odczucia lepszego kopa na tempomacie są wg mnie złudne.

- Naciskając na gaz spodziewamy się przyspieszenia - nie jesteśmy zaskoczeni.

- Przyspieszając nie zawsze dajemy pedał w podłogę - a tempomat wchodzi na zadaną prędkość jak najszybciej - na pełnym bucie.

 

Podobne wrażenia z przeciążeń można odnieść do kierowcy i pasażera. Osoba obok będzie bardziej odczuwała wszystkie przeciążenia.

 

Co do spalania na tempomacie - mam wrażenie że moja Megi spala odrobinę więcej na tempomacie. Wydaje mi się to możliwe, warunki na drodze nie są liniowe i co chwila dawka paliwa się zmienia. Tempomat dąży do doskonałości - czyli zadanej prędkości. Przynajmniej ja mam taką teorię :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc porównajcie sobie czasy przyspieszenia w funkcji spalania - tempomat przyspiesza bez dławienia silnika i przy niższym spalaniu. spalanie chwilowe pokazuje niższe niż przy bucie. i to wszystko dzieje się szybciej niż przy bucie.

co do spalania - no nie ma bata, by noga nie drżała, nie drętwiała i utrzymywała ciągle tę sama prędkość. za to tempomat w 99% trzyma prędkość. po dużą górkę nieznacznie spadnie, ale później stara się wyrównać.

 

i - przynamniej mój tempomat - po nastawieniu na żądaną prędkośc zawsze utrzymuje 1-2 km/h większą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

i - przynamniej mój tempomat - po nastawieniu na żądaną prędkośc zawsze utrzymuje 1-2 km/h większą

 

Odgrzeję kotleta, nie znalazłem podobnego tematu.

Co do samego zapytania w temacie, też mam wrażenie że lepiej zbiera się przy wciskaniu guzikiem od tempomatu.

 

Zastanawiam się też nad tym co napisał kolega @mrarek

Niedawno rozbierałem zegary ale za radą z forum zaznaczyłem sobie pozycje wskazówek na tarczy.

Ustawiając ostatnio tempomat na 100/110 nie pamiętam dokładnie, licznik wskazywał około 3km/h więcej.

No i teraz zastanawiam się czy licznik jest źle skalibrowany, ja tak mocno przestawiłem wskazówkę czy TTTM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!