Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zimny silnik wentylator załącza się?.


Rekomendowane odpowiedzi

...Jeszcze jedno jest coś na rzeczy wg mnie.Było tam pisane,że jeden z omawianych czujników ma dwie funkcje/nie pamiętam który/czyli podaje wiadomość do komputera wtrysku jaka tem.i zakładam,że komp.daje np.więcej paliwa na tzw"ssaniu"gdy zimny silnik.(....)I w tym czujniku jeżeli jest on identyczny w moim silniku raczej bym obstawiał winę. Mógłby tylko ktoś wskazać gdzie go szukać konkretnie u mnie benz.1,6 K4M i jak się on dokładnie nazywa.

Zapewne chodzi Ci o czujnik temperatury płynu chłodzącego. Jest wkręcony w termostat i znajduje się między akumulatorem a blokiem silnika.

Załączam rysunek poglądowy z umiejscowieniem tego czujnika w Twoim silniku.

post-4670-0-02941400-1415004124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa dzięki sprawdzę jego i ten presostat co podaje Mrarek. Jeszcze jedno koledzy czy jest może łatwiej dostać się do tego presostatu od dołu? Mam kanał i wolałbym gdyby się tylko dało zdjąć od dołu osłonę i dojść do tego czujnika. Wiem, że sposób zdjęcia zderzaka także nie powinien być trudny, ale jakoś jeszcze tego nie roniłem i mam pewne opory przed tym. A może się nie potrzebnie martwię?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to na pewno jest oryginał nigdy tego nie ruszałem. Czyli gdyby to od nitować to by się dało dostać?. Czy i z dołu i po zdjęciu zderzaka? Czy po zdjęciu zderzaka jednak łatwiej?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co chcesz sobie roboty dodawać odnitowywaniem?

zderzak odsuniesz na każdym płaskim terenie => z góry 4 wkręty na bity (2 rodzaje bitów) + 4 kołki plastikowe, z każdego boku po 2 wkręty na nasadkę 7.

po rozkręceniu wyszarpiesz boki (po 2 zaczepy) i wyszarpiesz górę ostrożnie. trzeba uważać by nie rozerwać przewodów do świateł przeciwmgłowych - wiązka leci po lewej stronie (rozpinasz żółte złącze).

zderzak będzie luźno zwisał, więc dobrze jest coś podłożyć, by nie wyłamać dolnych mocowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że zderzak jakby na zawiasie powinien się położyć z góry na dól. Na dole ma jakieś mocowania. A te kołki plastikowe jak się demontuje wyciąga środek z nich do góry?.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wydaje się, że wszystko wiem. Mój plan to dostać się tam i popsikać jakimś odrdzewiaczem lub sprayem do styków może to pomoże na początek zanim wymienię. Skoro nie dzieje się to cały czas. Dziś np. objechałem ze 30 km i ani razu-czyli jak był zimny się to nie stało. Co sądzisz o takim sposobie naprawy?.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się podziewam skoro to jest w tym miejscu!! Dzięki idę działać. Tylko robiąc to rozłączyć akumulator, tzn rozpinając ta wtyczkę przy tym czujniku?.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej potrzeby.

przynajmniej ja nie miałem problemów. cokolwiek robię, to zawsze gaszę silnik, wyjmuję kartę i czekam aż pogasną lampki w drzwiach (ok. 10 minut). wtedy wiem, że prawie całe zasilanie w aucie jest odłączone.

w międzyczasie przygotuję sobie inne roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak tu się zdjęcia daje ? Znalazłem coś to jest czujnik wkręcony w dolną rurkę która biegnie od chłodnicy klimy do tej dużej bańki koło zbiornika na płyn spryskiwacza po prawej u dołu patrząc od przodu auta?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!