Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zimny silnik wentylator załącza się?.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy jak w temacie co może mi włączać wentylator przy zimnym silniku. Oczywiście klimy nie włączam, a dzieje się to teraz jak spadła temperatura czasami się włącza-nie zawsze .W lecie jak było ciepło jakoś tego nie zauważyłem. Silnik 1,6 K4M i gdzie tego winowajcy szukać?. Dzięki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie co może mi włączać wentylator przy zimnym silniku

Jak rozumieć ten zimny silnik, bo dla mnie zimny silnik, to jest zimny silnik - wskazówka temperatury na dole. Jak nie ma czujnika temperatury załączającej wentylator w chłodnicy, to wentylator jest załączany przez czujnik temperatury przy termostacie i czasem może dochodzić do sytuacji, że wentylator załączy się wcześniej niż otworzy się termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej. Lato 30stopni temp. na wskaźniku w normie czyli połowa ok 5-6 kresek normalna jazda -wentylator cisza nie słychać zakładam, że nie pracuje.

Teraz zimno O -5 stopni wskaźnik temp. 1,2,max 3 kreski wentylator szaleje na max-głośno słychać w kabinie! Więc zakładam, że coś nie halo.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smeg dzięki za link...lecz znów fakt moja wina nie napisałem, że mam klimę ręczną /czyli ja dokładnie załączam lub nie klimę/, a tam jest opis przy klimie automatycznej i mój silnik jest benzynowy, a tam diesel. Jeżeli silniki maja tak samo po układane czujniki to wiem z ww wpisu gdzie szukać resostatu-czyli w okolicy skraplacza. Jedyne co w moim przypadku dał wskazany wpis. Jeszcze jedno jest coś na rzeczy wg mnie. Było tam pisane, że jeden z omawianych czujników ma dwie funkcje /nie pamiętam który/ czyli podaje wiadomość do komputera wtrysku jaka temp. i zakładam, że komp. daje np. więcej paliwa na tzw "ssaniu" gdy zimny silnik. I tutaj coś jest u mnie na rzeczy bo na razie pomijając CZASAMI załączanie bezpodstawne wentylatora to od dawien dawna jak odpalę auto /na szczęście zawsze bez jakiegokolwiek problemu/ uważam, że powinny być większe obroty na zimnym silniku. Czasami one są większe /wg mnie/ prawidłowe, a czasem niższe w identycznej sytuacji czyli temp. zew. i temp. silnika przed zapaleniem. I w tym czujniku jeżeli jest on identyczny w moim silniku raczej bym obstawiał winę. Mógłby tylko ktoś wskazać gdzie go szukać konkretnie u mnie benz. 1,6 K4M i jak się on dokładnie nazywa.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć zderzak z góry i z boków (w nadkolu), podłuż coś pod niego (noże być 5-cio litrowa butla z płynu do spryskiwacza) i odchyl zderzak.

patrząc z przodu masz presostat po lewej stronie na dole - widoczny jak na dłoni.

zakup oryginał (ok. 100 PLN) i sam wymień. czynnik nie ucieknie.

 

czujnik wygląda tak:

http://salko.pl/czujniki/4241-czujnik-klimatyzacji-RENAULT-2000.html

 

kup odpowiedni, patrząc na ilość złączy we wtyczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystko wskazuje na niego /od początku Tak sugerowałeś :rolleyes: /. Jeszcze jedno czy można tak sobie samemu wymienić nie jadąc na tego słynnego Clip-a. Bo ktoś tam pisał że po rozłączeniu którejś wtyczki /czyli co mnie czeka/ przestała działać klima i musiał jechać wykasować błędy.

Przy okazji jak to jest z tym clipem czy jest on tylko w stacjach renault? ile może kosztować takie podpięcie i kasowanie np. błędów?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czyli clip nie jest obowiązkowy. A gdzie się właśnie udać w razie potrzeby?? Rozumiem, że 100 w ASO a zero gdzie naprawdę pytam nie mam zielonego pojęcia!!. Sami ludzie sobie robią mając lapka i program?? Nie wiem naprawdę!!

 

Dodano: 03 lis 2014 - 08:52

O ho zadałem chyba pytanie retoryczne.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie potrzeby udaj się do zakładu sprawdzonego, który się zna na renówkach. w tym przypadku koszt CLIPA jest sprawą drugorzędną.

gdzie znaleźć taki zakład - musisz poszukać, popytać lub sprawdzić na własnej skórze.

koszt CLIPA za 0 PLN to może być u najlepszego twojego kolegi, koszt 100 PLN to może być cena w ASO. przy czym podłączenie do CLIPA i odczytanie ewentualnych błędów, a prawidłowa interpretacja to umiejętności przewyższające niektórych. więc na to też trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chciałem zapytać. Staram się znakomitą większość napraw przy swoim aucie wykonać sam więc poza Aso/w którym staram się nie bywać/ nie znam warsztatów w ogóle. Stąd to pytanie o tego Clipa. Dzięki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!