Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czujników z opon w Megane II po prostu się pozbyłem.

Dawały tyle fałszywych alarmów, że doprowadzało to do szewskiej pasji.

Wole sobie raz na 2 tygodnie sprawdzić ciśnienie w klasyczny sposób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na zimę musze kupić felgi stalowe. Opony zimowe ma po poprzedniej reni.

Czy coś się stanie jak nie zamontuję tych czujników?

Na przyszłość nie chciałbym już jeździć do wulkanizatora co pół roku, tylko zmieniać sobie samemu całe koła z oponami z alu na stalówki i na odwrót.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał czerwoną ramkę na wyświetlaczu i komunikat plus brzęczek :lol: , do tego ikonka na desce.

U mnie nowa kalibracja czujników, na razie spokój, co ciekawe w pamięci był błąd wysokiego ciśnienia z tyłu, który był rano przy niższym ciśnieniu :?: , testujemy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno da się zrobić podmiankę bez komputera, ta nowa kalibracja "programuje" w centralce prawidłowe ciśnienia i potem odchyłki rzędu 0,2 - 0,3 bara są podstawą do alarmu, jak napompujesz te same ciśnienia to system się nie zorientuje.

Jak to do końca działa to nawet w ASO nie wiedzą :).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie w menu powinna być informacja o ciśnieniu w oponach? Musi być włączony silnik, czy wystarczy sam zapłon? Szukałem w menu i nic nie znalazłem. Czyżby w takim razie auto (Megane Grandtour Life III PH III) nie miało czujników (pierwsza rejestracja czerwiec 2014)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się np. ze 2 km. i potem w czasie jazdy przeklikaj się w komputerku aż zobaczysz to wskazanie. Jeżeli masz czujniki to znajdziesz to w menu. W 2014 r. jeszcze nie było obowiązku posiadania tych czujników, ale moje auto w wersji Limited zakupione w sierpniu 2014 r. je miało. Czy były też w wersji Life w czerwcu 2014 to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z moich informacji, co będzie sprawdzone przez zimę, auta mające kartę hands free i oczywiście czujniki po 2014 roku (obowiązek wprowadzenia) będą działać na dwóch kompletach felg (8 czujników). Wystarcza pierwsze wpisanie ich do kompa (bądź i nie - różne opinie) i po paru kilometrach od założenia same się "wprogramują".

Zamienniki czujników można kupić już za 135 zł brutto sztuka.

Ja mam już złożony drugi komplet kół i jak przyjdzie zima to dam znać czy się wprogramowały. Jak nie, to mam gratis wizytę w ASO celem ich pierwszego wpisania.

System bez hands free pozwala tylko na jeden komplet czujników i każda zmiana kół to nowe programowanie. Przy hands free podobno antena do karty działa również z kołami. W przyszłości sprawdzę jeszcze, że podobno można koła zamienić miejscami i to system wykryje jak jest faktycznie.

Inna sprawa to bardzo duże różnice w odczycie ciśnienia od temperatury, może trzeba będzie pompowanie azotem sprawdzić. Teraz z rana jak jest zimno to potrafi wywalić informacje "sprawdź ciśnienie w kołach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać linka do tych zamienników?.

Odczyt mam teraz od 2.2 rano do 2.7 bara, napompowane jest 2.5 przód / 2.3 tył, alarmu brak.

System działa prawdopodobnie nie na stałe parametry, tylko przy jakich został aktywowany i tego pilnuje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał mi pokazało jak zeszło do 1,9. A tak mam 2,4 i 2,1 w temperaturze około 20 stopni.

Nie mam linka do czujników, bo kupowałem w ASO (Nawrot).

Zawsze w zimie używam aluminiowych felg. W tym aucie też mam dwa komplety alu felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!