Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I Cabtio bodykit itd


cailo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar niedługo wziąć się za moją Megankę, ale mam pewien problem. Zależy mi na dokładkach na zderzaki, progi, spojlerze. Jednak z tego co szukałem do megane I cabrio bodykit`a znalazłem jedynie na brytyjskiej stronie, co mi dość nie odpowiada.

Teraz nasuwa się pytanie czy te elementy nie będą pasowały z bodykit`ów do megane I coupe. (poza spojlerem) Wydaje mi się, że zderzaki/progi w tych autkach są takie same, ale wolę się upewnić.

 

Poza tym jeszcze chciałbym auto okleić carbonową i matową folią (niektóre elementy carbon, inne czarny mat), ale w niektórych miejscach widać korozję. Teraz kolejne pytanie - czy po zeszlifowaniu rdzy mogę nakleić folię bezpośrednio na blachy, czy muszę jeszcze malować to jakimś podkładem?

 

Następnie - cholernie podoba mi się białe wnętrze w autach, przez co wewnętrzne elementy (całą deskę itd) chciałbym wymienić, lub obkleić na biało. Dostanę białe elementy do tego modelu, czy muszę oklejać? I czy folia będzie się trzymała na tych plastikach? Jeśli nie, to w jaki sposób to przerobić? Tutaj zdjęcie efektu, jaki chciałbym otrzymać: [cięcie]

Aktualnie to na tyle. Jeśli ktoś ma dla mnie jakieś rady, to z chęcią wysłucham:)

 

PS:// Wiem, że tuning powinienem zacząć od zawieszenie, silnika, etc, ale za takie rzeczy sam się nie wezmę, a auto jest mi potrzebne i niestety na razie nie mogę go postawić na warsztat. Na to przyjdzie jeszcze czas :)

No i jeszcze coś... nie wiem czy to megane to phI czy phII, jutro ogarnę i dopiszę.

 

Kolego, proszę zapoznać się z zasadami zamieszczania zdjęć na forum i zastosować się do nich. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te folie są cieniutkie i po oklejeniu wszystkie nierówności będzie widać,także trzeba podkład dać na oczyszczone miejsce i ładnie doszlifować .

Deskę zrobią Ci w firmach zajmujących się regeneracją.

Zdajesz sobie sprawę ile będzie kosztował taki tuning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pod folią wszystko wyjdzie podłoże musi być przygotowane jak pod lakier idealnie wszystkie niedociągnięcia wyjdą .Co do białych elementów środka Ja bym je odpuścił kabriolety mają to do siebie ze się kurzą w środku wiec po jeździe bez dachu od razu sprzątanko .Co do bodykitu to mi trochę wioską zalatuje (bez urazy dla mieszkańców wsi ).Ja bym wolał auto zglebić fajne koło oraz doprowadzić auto pod względem blacharskim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fundusze - mam dopiero 18 lat, właśnie zmieniam szkołę na zaoczną (na auto zarobiłem w wakacje) i od przyszłego miesiąca jadę do Niemiec do pracy, gdzie będę zarabiał 6-7 tyś, tak więc ciągu kilku miesięcy spokojnie zrobię to auto.

 

Co do kurzenia się - trudno, będę sprzątał ;)

Co do gleby - będę dużo jeździł po garbach itd, więc szkoda mi tłumika.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% takich planów i przeróbek kończy się strasznym festynem. Ja bym odpuścił. Większość tanich zderzaków czy dokładek pęka pod własnym ciężarem, to samo ze szpachlą. Założysz bodykit bez większych felg i gleby to wyjdzie z tego straszna parodia i będziesz zwracał na siebie uwagę, ale nie w taki sposób, jaki byś chciał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówicie, to chyba jednak odpuszczę sobie bodykit. Lecz zostaje jeszcze kwestia wnętrza i oklejenia auta folią. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak dokładnie przyszykować auto do oklejenia folią? Albo raczej podesłać link do tematu - poradnika, bo na pewno było to wałkowane, a ja niestety nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!