Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grandtour - blenda klapy bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie bo może ktoś miał podobny problem, a mianowicie, w mojej reni poluzowała się blenda klapy tylnej (ta w którą wkręcana jest tablica) i brzęczy na nierównościach. Póki co tymczasowo podłożyłem kawałek korka, nie mniej chciałbym ją zdjąć i sprawdzić w czym tkwi problem (podejrzewam, że do wymiany będą... spinki?). I tu trafiłem na opór, nie wiem za bardzo jak się do niej dobrać, czy muszę rozebrać wewnętrzną tapicerkę klapy i tam są jakieś śruby albo zaczepy. Czy też zamontowana jest ona na samych spinkach (może wiecie jakie to kupię z góry żeby od razu podmienić). Próbowałem delikatnie pociągnąć tą blendę ale siedzi mocno, nie chcę jej złamać więc póki co zastosowałem środek tymczasowy w postaci podłożenia kawałka korka.

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy udało się rozebrać Tobie tą blendę? Jeżeli tak to proszę o info czy po zdjęciu tej blendy są otwory w blasze i widać wewnętrzną tapicerkę (plastik), czy jest jednak blacha (niewidoczne przedłużenie klapy i brak jakiejkolwiek dziury). Czy znajduje się uszczelnienie fabryczne pomiędzy blendą a blachą?

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzebałem tam sam, pojechałem do ASO i wykonali poprawny montaż.

Przyglądałem się jak to jest zamontowane gdy montowali tą blendę i:

-przykręcona jest po bokach od strony klapy bagażnika(pod tymi zaślepkami)

-siedzi na bardzo mocnych zaczepach(łatwo pękają, co demontaż to konieczna wymiana, fragmenty wpadają w klapę i później brzęczą, trzeba je usunąć przed ponownym montażem)

w środku leci wiązka kabli na którą trzeba uważać.

Uszczelnienia żadnego tam nie ma, miejsca na zaczepy są w klapie bagażnika. Największym problemem za jakiś czas może się tu okazać ta wiązka - może zacząć gnić i pękać ale to takie moje gdybanie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!