Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerwany rozrząd - co dalej?


motorsport

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Zerwal sie mi pasek,

<><><><><><><><><><>><><><><>

Opisze jak sie zaczelo,

<><><><><><><><><><>><><><><>

Mialem rozladowany akumulator, odpalilem na kable ale alternator dostal takiego obciazenia ze porozrywalo pasek wieloklonowy, na drugi dzien slabo krecilo i nieodpalila renowka, po tygodniu moze dwoch bo niepotrzebowalem reni kupilem nowy pasek i akumulator, wymienilem akumulator, zaczalem sie zabierac za pasek caly poszarpany, okazalo sie ze wkecil sie na kolo pasowe przy wale, sciagnalem kolo pasowe a tu niespodzianka zerwalo rozrzad, rozerwalo pasek, ogolnie nie zerwal sie przy odpalonym motorze tylko napewno podczas krecenia, mam pytanie jakie szanse ze jak zaloze nowy rozrzad to bedzie chodzic? czy ktos mial podobna sytuacje?, w poniedzialek ide po nowy rozrzad ale nie mam pewnosci ze cos nie kleklo a niechce rwac glowicy, mysle ze zaloze nowy i zobacze jak to bedzie, jak ktos mial podobna sytuacje albo sie spotkal z podobna sytuacja prosze o komentarze, z gory dzieki

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje. Jak założysz pasek i odpali nie będzie klekotac jak ursus, pracował będzie równo itp itd to jest ok. Ale jeżeli założysz i coś się stało z zaworami to będzie spory problem bo masz ich 16 :mrgreen: . Ja bym sćiągnął glowicę i przepatrzył, może dasz ze stówke wiecej ale masz pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakie szanse ze jak zaloze nowy rozrzad to bedzie chodzic? czy ktos mial podobna sytuacje?,

Szanse mizerne, że po założeniu nowego rozrządu wszystko będzie hulać. Silniki są kolizyjne. I na bank pogięte są zawory. A tematów o zerwanych paskarz rozrządu jest sporo na forum. Kłania się opcja <szukaj> oraz zapoznanie się z regulaminem forum.

 

http://megane.com.pl/topic/42384-zerwany-pasek-rozrzadu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze nie uzywam polskich znakow nie mam polsiej klawiatury w kompie tzn. znakow polskich,

 

Wiem ze tematow jest mnostwo lecz kazdemu podczas jazdy sie zrywaly paski, mi sie zerwal podczas krecenia nie odpalil wiec obroty silnika przy kreceniu sa minimalne wiec mysle ze jest szansa ze sie zawory niepogiely,

 

Dzieki za odpowiedzi

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Co do polskich liter to proponuję przypomnieć sobie regulamin forum. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze nie uzywam polskich znakow nie mam polsiej klawiatury w kompie tzn. znakow polskich,

Przeczytaj jeszcze raz regulamin i załatw to jak należy, ale musi to być uzasadnione.

Co do Twojego problemu to nie ma pewności, że zawory nie dostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Składam rozrząd po zerwaniu paska, wszystko wygląda ok, zawory nie dostały,

Ma może ktoś fotkę jak ustawić rozrząd w 1.6 16v,

znaki na wałkach oraz na wale,

Z góry dzięki

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są znaki jak góra nie była ruszana to na prawym kole jest punkt a na lewym znak reno, na dole jak nie nie przestawiło rowek w góre, rozrząd złożony

 

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi - damiar

 

Połączono.

Witam,

mam problem z Megana 1.6 16v.

 

Po złożeniu rozrządu nie pali, kręci i nic więcej. Kontrolki gasną, żaden błąd nie wyskakuje, imobiliser gaśnie i żadnej reakcji.

Czy ktoś z was miał podobny problem, z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam rozrząd po zerwaniu paska, wszystko wygląda ok, zawory nie dostały,

Chyba kolega w bajki wierzy. Po złożeniu sam piszesz, że nie pali. Zrób badanie kompresji silnika 2 razy, za drugim razem z olejem w cylindrze.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!