Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z rozruchem


zibi1001

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ją dopiero 2 tygodnie temu. Jest to moja 6 renówka i z rzadną nie miałem żadnych kłopotów, a teraz ????. Wydaję mi się, że po rozruch ma zbyt niskie obroty, i to dlatego. Może to wina wilgoci. Drugie czy to normalne, że na wolnych obrotach komputer pokazuje --- zamiast zużycia i jeszcze jedno kto wie ile kosztuje w serwisie wgranie do kompa polskiego menu. Z góry dziękuje za odpowiedzi Zibi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o preblem z rozruchem to przy tym silniku to standard musisz poszukać na forum jest masa postów z tym problemem... Generalnie chodzi o czujnik położenia wału lecz nie tylko o to :-?

Jeżeli chodzi to komputer to jak już wcześniej zostało napisane :( dopiero po przekroczeniu 30km/h zaczyna się coś dziać.

Język Polski jest w komputerach dopiero od modelu Megane II ph II ( potocznie po face lifitngu czyli model od 2006)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest czujnik położenia wału, bo powinna się zapalić chociaż na chwilkę żółta kontrolka silnika + napis service. Wg mnie objawy wskazują na brudną przepustnicę. Dzisiaj właśnie wróciłem z warsztatu gdzie została wyczyszczona moja przepustnica. Dałem zarobić fachowcowu, bo niestety nie uzyskałem odpowiedzi na forum gdzie się ona znajduje :( Po wyczyszczeniu przepustnicy nie trzeba jej przyuczać ani programować, z tego co zauważyłem to adaptuje się sama podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, odpalałem go wchodził niby na prawidłowe obroty ale po 2-3 sekundach zamoistnie gasł (nie było żadnego falowania obrotów).Naczytałem się wiele opini i komentarzy na tym forum, że może to być wszystko przepustnice tez czyściłem i guzik pomogło. A tym czasem podjechalem go podpiąć pod komputer, mechanik wykasowal chyba z 5 błedów , kosztowało mnie to 50 zł. Od tego czasu brak problemów a bylo to ponad pół roku temu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mad, widocznie źle pytałeś lub bardzo źle szukałeś

 

Na forum nie znalazłem informacji gdzie jest przepustnica, jak wygląda, jak się ją czyści.

 

Zadałem pytanie w tym wątku http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=51610#51610 ale jego twórca ani nikt inny mi nie odpowiedział. Tak więc czyszczenie przepusticy odbyło się w warsztacie, teraz przynajmniej wiem jak to zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba wgrać nowe oprogramowanie??

Mi gasł silnik podczas jazdy przy wrzucaniu na luz. Działo się to po przejechaniu ok. 5 kilometrów, musiałem go odpalać z 3 razy i później juz trzymał niskie obroty i tak miałem codziennie. Na poczatku przeczyścili przepustnice ale nic nie pomogło. Po sprawdzeniu mojego auta w komputrze renault okazało się że, komputer silnika został zakwalifikowany do przeprogramowania(usługa darmowa). Od tej pory silnik działa bezproblemowo. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!