Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG i błąd "Sprawdź ukłąd wydechowy"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z instalacją gazową w Renault Fluence z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6l.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Samochód w 2012r odebrałem z salonu już z zamontowaną instalacją gazową. Przez pierwsze półtora roku czyli jakieś 30tys km nie było żadnego problemu i byłem bardzo zadowolony z zakupu. Potem niestety nie wiadomo dlaczego komputer samochodu wywalił błąd sprawdź układ wydechowy, co podobno oznacza wychwycenie przez sondę lambda niewłaściwego składu mieszanki. Zajechałem najpierw do ASO przy salonie w którym kupowałem samochód, tam odesłano mnie do gazownika który współpracuje z salonem i zakłada instalacje do ich samochodów Dacia i Renault. Gazownik coś tam podregulował, skasował błąd i było wszystko w porządku przez około miesiąc. Potem komputer znów wywalił ten sam błąd i tak już zostało.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Schemat pojawiania się błędu jest zawsze ten sam. Najczęściej gdy na podwórku jest zimno i odpalę samochód po nocnym postoju, to w czasie jazdy, gdy silnik osiągnie odpowiednią temperaturę i samochód przełączy się na gaz, to chwilę później pojawia się ten błąd i zostaje aż do skasowania w serwisie. Nie dzieje się to za każdym razem. Błąd pojawia się z częstotliwością raz na dwa tygodnie nawet do miesiąca, lecz zawsze się pojawia.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Widzę, że gazownik na pewno nie poradzi sobie z usunięciem tej usterki. Ostatnio powiedział mi, że z instalacją gazową jest wszystko w porządku i żebym znalazł w pobliżu mego miejsca zamieszkania kogoś kto ma sprzęt do kasowania błędów w samochodzie i gdy pojawi się błąd to żebym do niego pojechał w celu skasowania błędów.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Moim zdaniem gazownik coś spieprzył w instalacji i teraz nie ma pojęcia co to jest bo czy wszystkie Renault Fluence i Megan III z silnikiem 1,6 które mają instalację gazową to jeżdżą z pojawiającymi się błędami w komputerze, szczególnie, że przez pierwsze półtora roku było wszystko w porządku a ostatni rok to droga przez siejący błędami komputer?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Sterownik do LPG to AGIS OBD/CAN

<><><><><><><><><><>><><><><>

Może ktoś ma pomysł co może być nie tak? A może to nie wina instalacji LPG tylko coś innego?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączane auto było pod Clipa? Jakie oznaczenie ma ten błąd na komputerze diagnostycznym? Była sprawdzana na komputerze praca sond lambda? Świece zapłonowe były wymieniane na nowe? Sprawdzane było czy nie wypada zapłon (jak wypada to może być problem ze świecą lub cewką WN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączane auto było pod Clipa? Jakie oznaczenie ma ten błąd na komputerze diagnostycznym?

Było wielokrotnie. Gazownik mówił że oznacza to niewłaściwy skład mieszanki ale czy za uboga czy za bogata to nie mam pojęcia. Jak będę teraz z tym problemem poraz kilkunasty, to zapytam się dokładnie co to za błąd.

Była sprawdzana na komputerze praca sond lambda?

Nie mam pojęcia

Świece zapłonowe były wymieniane na nowe? Sprawdzane było czy nie wypada zapłon (jak wypada to może być problem ze świecą lub cewką WN).

Świece na pewno nie były wymieniane. Co ile km w Fluence wymienia się świece zapłonowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dodano: 23 maj 2015 - 19:25

A podłączane auto było pod Clipa? Jakie oznaczenie ma ten błąd na komputerze diagnostycznym?

 

Kupiłem teraz interfejs na allegro i podłączyłem. Mam dwa błędy pomimo iż kontrolka nie świeci:

1 P0133

Opis: Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 1)

Typ kodu błędu powolna reakcja /odpowiedź/

2.P0170

Opis: Czujnik O2 (Bank 1)

Typ kodu błędu: usterka dostrajania paliwa

Co te błędy oznaczają?

Edytowane przez gienek_pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też dopiszę się do tematu, jakiś czas temu pojawił mi się też pomarańczowy komunikat o sprawdzeniu układu wydechowego ale po dwu dniach zniknął, wiazałem to z małą ilością czynnika klimatyzacji (gdzieś to już na foru wyczytałem i faktycznie było go mało) obecnie ponownie się pojawił i nie znika.

Podpięcie po fejsa daje informację o niskim napięciu na sondzie za katalizatorem.

W związku z powyższym - do wymiany mam kata czy raczej to wina samej sondy? Dodam, że autko nie ma jeszcze 90tys. przebiegu i chyba coś za szybko na pad kata ale z drugiej strony wydaje mi się, że może być przypchany bo autko ciut za słabo ciągnie na wysokich obrotach i jest wyraźnie głośniejsze powyżej 120km/h.

Buczenie na wyższych prędkościach wiązałem z nieszczelnym wydechem lub kolektorem ale mechanior nic niepokojącego nie zauważył.

Jakie są objawy padniętego katalizatora poza oczywiście pomarańczowym komunikatem? :)

Edytowane przez cemaksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym - do wymiany mam kata czy raczej to wina samej sondy?

W związku z powyższym, ja bym sprawdził najpierw sondy jak pracują i ewentualnie je podmienił, bo to mniej kosztuje niż niezasadna wymiana katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!