Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki jest najlepszy środek do czyszczenia wtryskiwaczy po awarii


pannaniedzwiedzia

Rekomendowane odpowiedzi

no nie ryzykuj, jednak to co opisałaś w temacie dla mnie jest troche dziwne, bo:

1) filtr paliwa wymieniony w maju tego roku, czyli powinien być czysty

2) mech podpompował pompką i wszystko zagrało, czyli silnik pracuje

 

więc dla mnie są dwie opcje:

1) albo nie zmieniony filtr (a wymiana na papierze)

2) albo zatankowany rzeczywiście taki syf, który przytkał nowy filtr (ale skoro pompowanie gruszką zapodało paliwo i jest OK, to nie może być aż tak zawalony brudem)

 

sporowadzające się w sumie do jednego rezultatu:

wymiana filtra i wlanie dodatków zimowych do paliwa

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mechanik pompował ręczną pompką i silnik zapalił i pracuje w miarę równo to na Twoim miejscu sprawdziłbym czy czasami nie cofa się paliwo do zbiornika (słynny zawór jednokierunkowy właśnie w tej pompce) wg. mojej skromnej wiedzy gdyby zawaliło Ci wtryski to na pewno, żadne pompowanie by nie pomogło. Ja jeżdżę już trzecim autem z silnikiem wysokoprężnym i żadnych wynalazków do paliwa nie dodaje, a tankuje na stacji NESTE 24(teraz zmieniła nazwę i właściciela) ale paliwo mają dobre i niech tak zostanie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dziękuję wszystkim za porady. Myślę, że na zimę nie zaszkodzi mojemu auto dodanie do paliwa sprawdzonego dodatku.

Ps. Czy taki dodatek o którym pisze Mrarek usuwa/rozpuszcza cały brud z baku, czy trzeba rozkręcić wszystko i ręcznie wyczyścić zbiornik?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest w baku bród. Spytałam na wyrost czy taki środek również w ten sposób działa. Auto było kupione z komisu, gdzie pewnie tankowano najgorsze paliwo i jeżdżono na rezerwie.

Edytowane przez pannaniedzwiedzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no aż tak się nie przejmuj ta rezerwą, bo to wcale nie szkodzi. po to jest rezerwa, żeby auto nie stanęło na drodze. w większości aut osobowych rezerwa to 5-6 litrów, więc min. 50 km można spokojnie przejechać :)

 

co do tego czyszczenia - jak zarzucisz jakąś mocną chemią to od razu wypinaj przewód z baku do filtra paliwa, bo inaczej nie nadążysz filtrów wymieniać. tak jak pisałem - to że nie odpalił, to IMHO nie wina mechanicznie zanieczyszczonego paliwa, bo skoro mech nadusił pompkę ręczną i silnik odpalił, to znaczy że paliwo przecisnął przez filtr i jest OK. w końcu pisalaś, że silnik pali, więc jakby coś się zatkało, to silnik by nie zapalił. prędzej mi to pasuje na zapowietrzenie albo na resztki wody w paliwie.

 

wlej sobie tego SKYDDA lub XERAMICA, co bedziesz mieć taniej/szybciej/bliżej i jeździj. jak pisałem juz kilka razy - ważny jest czysty filtr i tego sobie pilnuj, by był wymieniony, nie tylko na paragonie/fakturze :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!