Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup nowego samochodu


Emsi85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i znawców w temacie Megane III

 

Stoję przed dylematem zakupu samochodu. Rozważam różne opcje i marki.

Poszukuję samochodu w latach produkcji 2012 w górę, kombi z udokumentowanym przebiegiem i historią.

Jeśli chodzi o silnik to nie ma preferencji czy to ma być tylko diesel czy benzyna. Przebieg roczny ok. 20-25 tyś km. Potrzebuje dynamicznego samochodu, który będzie równocześnie ekonomiczny pod względem spalania.

Większość tras jakie pokonuje to 60% miasto, zakorkowana Warszawa i 40 % trasy

Wyposażenie najlepiej najbogatsze.

Cena za samochód który chcę wydać do ok. 50 tyś zł

 

Proszę o opinie wybranych przeze mnie ogłoszeń.

http://otomoto.pl/renault-megane-1-5dci-style-edition-C34940557.html

 

http://otomoto.pl/renault-megane-dynamique-1-5dci-110km-kombi-okazja-C35529198.html

 

http://otomoto.pl/renault-megane-bose-navi-polskora-tce-na-gwarancji-C33619144.html

 

Rozumiem że wyposażenie BOSE jest najbogatszym wyposażeniem seryjnym?

Z góry dziękuję za informację

 

Czy za kwotę 50 tyś to nie lepiej zastanowić się nad zakupem nowego

http://renaultdaciadecar.otomoto.pl/renault-megane-grandtour-bose-tce130-wyprzedaz-C35019070.html

i tą różnicę wziąć w kredyt? Skoro i tak planuję jazdę samochodem przez 5 kolejnych lat

Edytowane przez Emsi85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Plastikowa kierownica, lepiej szukać bogatszej wersji.

2. Można obejrzeć na żywo i wynegocjowac dodatkową gwarancję.

3. Wersja przed liftingiem, krzywo spasowana lampa z tyłu, wygląda na import.

 

Tak, Bose to najwyższa wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Można obejrzeć na żywo i wynegocjowac dodatkową gwarancję.

Zastanawiam się tylko nad sprzedawcą, bo jest to nie do końca określone. Niby jest to DECAR salon Renault a sprzedawcą jest KRUBA firma która przy salonie wynajmuje plac i sprzedaje pod szyldem DECAR? Może ktoś z Warszawy wie coś na temat tego sprzedawcy? Czy może korzystał z usług.

 

Dodatkowo

Jak masz 50 tys to polecam nowy + salonowy kredyt od dealera. Trochę tańszą opcją wyposażenia jest opcja LIMITED. Względem bose nie różni się dużo a ma to co potrzebne.

Ceny wyprzedaży podanych na stronie Renault

http://www.renault.pl/media/cenniki-2014/atte9c5b943597b4d06bee055bd6bf1272a/AM14_MK3.pdf

dla wyposażenia LIMITED Collection najtańsza wersja to 61900 tylko silnik 1.6 110 KM w miarę OK ale przy wyższych obrotach gdzie jest żwawszy to i apetyt na spalanie większy.

natomiast diesel 110 KM to już cena 71400 trochę za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze mikro benzyniaki TCE z wiatrakiem;). Auto z takim samym silnikiem (1.2 TCE 130 KM) jak podlinkowany przez Ciebie BOSE kosztuje w wersji limited 67400.

Edytowane przez lukwisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta Megane z linka 2 za 50 tyś wersja wyposażenia dynamique to przy tych nowych oznaczeniach wyposażenia jest równoważny z wyposażeniem limited? Jeśli tak to cena z tym silnikiem w wyprzedaży 71400 a po upływie 1,5 roku cena spada do 50900 o 28,7% czyli tak jak mówią kupiony nowy samochód po wyjeździe z salonu traci już na wartości kilka %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limited chyba jest ciut lepsza o ile dobrze pamiętam. Nie patrz tak na ta utratę wartości po roku. Jak już to patrz po całym planowanym okresie użytkowania. A nowy samochód do spokojnie można dłużej eksploatować niż kilkulatka - masz 100% pewność że nie jest po przygodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale patrze na cenę. Jeśli jest możliwość kupienia 1,5 roczny samochód z pewną historią ( oczywiście gdybym się zdecydował na tą z 2 linku to i tak ją bym dawał do sprawdzenia i pewnie bym to robił nie w tym salonie który jest przy tym placu co jest wystawiona ) który jest jeszcze na gwarancji z możliwością przedłużenia o kolejne 36 mc i jest tańszy od nowego tylko że benzyniaka o ok. 10-15 tyś to ta różnica pozwoli mi na koszt paliwa i ewentualnych eksploatacji

 

Dodano: 08 sty 2015 - 14:53

Z drugiej strony ma się nowy samochód z silnikiem benzynowym za 60-67 tyś który będzie palił więcej, ( w porównaniu do diesla ) jeśli chodzi o eksploatacje to przy tym trendzie downsizing że im mniejszy silnik to więcej mocy dzięki turbinie to koszty eksploatacji również będą rosły. Przy tych małych doładowanych silniczkach ma się już co popsuć...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ma się co zepsuć ale z drugiej strony jak masz taki silnik (1.2 TCE) od nowości i lejesz dobre paliwo, pilnujesz oleju (wymiana co 15 tys) to myślę że do 200 tys powinien dojść bez problemu;) Zawsze możesz jeszcze kupić 1.6 tam nie ma tylu fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limited ma elektryczny "ręczny", nie ma wygodnych uchwytów w drzwiach i podłokietnika z tyłu, które ma Dynamique. To jedyne różnice w wyposażeniu z tego co pamiętam. Pozostaje negocjować i sprawdzić gdzie więcej można urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam auta o takich samych parametrach jak ty i nawet już byłem zdecydowany i jutro miałem kupić właśnie w dekarze dokładnie kruba i właśnie się dowiedziałem, że już się sprzedał....

Edytowane przez Bosman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane dynamikę szary metalic 1.5 dni 2013 r. Ktoś zwinal mi z przed nosa a byłem umówiony na jutro tyle, ze bez zaliczki

 

Dodano: 08 sty 2015 - 16:56

Powiem Ci tak, że z szukaniem używek jest ciężko. Wydaje się, że aut używanych jest cała masa tylko brać a sprzedawcy przed każdym potencjalnym kupującym padają plackiem.... niestety jak przechodzi co do czego to na prawdę nie ma z czego wybrać... szukam już 3 miesiące i zawsze jest coś, albo bezwypadkowy nie jest do końca bezwypadkowy, albo nie ten silnik, nie ta wersja wyposażenia, nie ten kolor, brak dokumentacji, ściągany.... itd. i powiem szczerze, że nawet nie chodzi tu o cenę po prostu ciężko znaleźć coś ciekawego jak masz sprecyzowane oczekiwania tak jak ja:

Rocznik >2012, Kombi, dieslel, przebieg <60 tys., wersja dynamique, polski salon, 100% bezwypadkowy, kolor (byle nie niebieski, biały, srebrny) każdy ciemny, więc w cale się nie dziwię, iż ludzie często się poddają i kupują nówkę no bo jak masz z używkę wydać 50-55 tys. to już warto nowy rozważyć.

Ja uparłem się na diesla więc jeszcze się nie poddaję, ale jakbym nie był zafiksowany to brałbym benzynę i nie wiem czy nie nową- diesle nowe są dość drogie.

Edytowane przez Bosman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!