Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.6 110KM 2009


kamil_f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup nowego auta, ciut większego od Clio i w oko wpadła mi Megane III:

 

http://otomoto.pl/renault-megane-iii-1-6-110-km-salon-polska-i-wlasciel-C35172898.html

 

Krajowa, I właściciel, z historią...

Czy ze zdjęć wynika aby było z nią coś nie tak? Przebieg spory jak na wiek auta, spodziewać się jakiś awarii, niedomagań tym spowodowanych? Na co zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu? Jakie są typowe usterki tego modelu i silnika?

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Ełku? Nie pracujesz przypadkiem w tym salonie? :mrgreen:

Tak na poważnie, to ja nie kupiłbym samochodu z takim przebiegiem i nawet nie chodzi o to, że to jest Renault. Oczywiście może on być w lepszym stanie technicznym, niż podobny samochód z przebiegiem o 100.000km niższym. Musisz się przejechać do Renault w Ełku i dokładnie wszystko sprawdzić. Na zdjęciach niewiele widać, samochód wygląda na czysty, a może nawet na za czysty. Najważniejsze, żebyś się nie podpalił, bo nie jest to żadna okazja.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysztofNE:

Jestem z, nie jestem pracownikiem salonu ;) Przebieg jest duży i wygląda na robiony w trasie, co wydaje mi się jest lepsze dla auta niż jazda po mieście i 100kkm. Dlaczego nie uważasz tego za okazje i jak wrażenia z silnika u Ciebie?

 

ambarass:

stan rzekomo bdb, potwierdzony wpisami (szkoda że nie będąc właścicielem nie można sprawdzić historii w ASO), mam zamiar wybrać się z mechanikiem i obejrzeć autko.

Edytowane przez kamil_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi już dość długo. Zdjęcia tak skadrowane aby przypadkiem nie było widać zużycia wnętrza. Bagażnik usyfiony. Auto miało ciężki żywot po handlowcu lub serwisancie. Jak kto lubi jak daleko nie masz można podjechać. Uwielbiam jak pod koniec ogłoszenia jest wzmianka o tym że niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w myśl.... Czyli mogą napisać co chcą i nie masz prawa powoływać się na ogłoszenie. Dziwnie wygląda ran tylnych drzwi. Widać na zdjęciu przy otwartych drzwiach. Trzeba pamiętać że auto musiało pracować bo nikt prywatnie tyle autem normalnie nie śmiga. Okazja to nie jest ale jak masz niedaleko można zobaczyć. Jak sprawdzisz autko i nie kupisz warto napisać swoje spostrzeżenia dla innych potencjalnych nabywców.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto raczej drogie, jak na takie z nieskręconym licznikiem. :)

Ale nie ma co panikować, jak auto jeździło dużo w trasie to jest raptem dobrze dotarte.

Chyba troszkę późno rozrząd wymieniony, co tylko świadczy o tym , że silnik nie był katowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzięki za uwagi. Samochód oglądałem wstepnie: z zewnątrz zadbany, w środku czysto. Zużycie widać trochę na podłokietniku, przełaczniku kierunkowskazów/świateł i na siedzisku kierowcy - ale pod tyłkiem, brzegi fotela całe. Silnik ładnie na dotyk odpalił, słychać było delikatne "wycie". Planuje drugie podejście do niego i dokładniejsze sprawdzenie. Auto po osobie prywatnej :blink: Dużo jeździła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam że tak, wczoraj nie widziałem jej jak przejeżdżałem obok. Szkoda...

 

Połączono z istniejącym tematem.

 

Witam,

z ostatniej Meganki która była w mojej okolicy nic nie wyszło. Teraz pojawiła się kolejna:

http://otomoto.pl/renault-megane-iii-1-5-dci-C35837081.html

tylko... silnik 1.5 dCi 90KM. Opinii o nim jest jak na lekarstwo. Warto pchać się w taki napęd, czy odpuścić auto?

 

Kolego Kamil_f na forum obowiązuje zasada: jeden użytkownik forum, jeden temat odnośnie zakupu auta. Aston76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy z forum na pewno mnie zlinczują :) ale ja kupiłem Megane z takim właśnie silnikiem. Autem jeździ żona, więc niepotrzebna mi była nie wiadomo jak mocna jednostka, aczkolwiek spodziewałem się, że będzie gorzej niż jest faktycznie. Nie poszalejesz tym autem ale da się jechać całkiem fajnie i dynamicznie. Fakt, że czasami brakuje szóstego biegu, natomiast pewnym wynagrodzeniem braku mocy jest na pewno spalanie. W tej chwili, w warunkach zimowych i przy włączonej klimatyzacji komputer pokazuje 5,7 litra średniego spalania. Cykl 70% miasto, 30% trasa. Silnik pracuje cicho i równo ale to pewnie zależy od tego jak był traktowany. Ja zaraz po zakupie pojechałem do ASO wymienić olej, na razie odpukać nic się nie dzieje. Leję paliwo i jeżdżę. Zależy kto ma jakie wymagania. Dla mnie taki silnik jest wystarczający, dla Ciebie może być za słaby bo np. lubisz dużo i szybko wyprzedzać. Z tym silnikiem na pewno tak się nie da, jednak jak pisałem wyżej a zrobiłem nim kilka odcinków po 500 km, nie jest tak źle jak twierdzą niektórzy użytkownicy.

Przed zakupem też próbowałem się dowiedzieć co to za jednostka i wiem, że nie jest to ten sam awaryjny silnik, który montowany był w poprzednich generacjach Megane. Ten i wśród użytkowników i w ASO ma opinię bezproblemowego, jeżeli się o niego dba, czyli zmiana oleju raz w roku i tankowanie dobrego jakościowo paliwa.

 

Dodano: 09 lut 2015 - 14:40

Dodam jeszcze, że jechałem nim w cztery osoby na święta, zapakowany po brzegi i także tragedii nie było. Nie lubię się wlec po drodze jak dziadek żeby było jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!