Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem pare tygodni temu walniete w tył Megane III kombi, wczesniej jezdziłem Golfem IV i w reno zauwazyłem wyższy poziom hałasu, tzn słychac jak np koła jada po mokrym (w golfie jak tak było slychac to znaczyło ze ktores drzwi nie domkniete lub szyba) i jakby cos wiało chlodem koło kolana po lewej stronie na siedzeniu kierwcy, ale pasazer mowil ze jemu tez szumi od drzwi (słychać koła na mokrym). I pytanie czy renowkach tak jest czy poprosty nie dali jakiegos wytłumienia stylu (choc soarwdzalem i nie widze zeby czego brakowało) czy cos jest z drzwiami przednimi, gdzie szukac problemu? Miał ktos cos takiego? Jak sprawdzic czy drzwi dobrze sa dociagniete? Auto dostało w tył, bylo na ramie bo prawy tylni blotnich sie złamał i znikła przerwa miedzy tylnymi drzwiami a blotnikiem ale po wyciagnieciu wszystkie szczeliny sa rowne.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAPUGA

Nie ma też co przesadzać....nie każdego stać na auto z salonu, a samochod miał pas tylni wyciągany, belkę zderzaka i podłużnice. Sami wiecie jak Reno są miękkie, wystarczy lepie udeżenie i idą strefy zgniotu. Bardziej mi chodzi czy ktoś też ma taką renówkę i słyszy opony na mokrym? Bo może problem z oponami mam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Skoda i VW ma tak miękkie nadwozia ze palcem gnieciesz. Jak gościu Skodą nową cofał i mi walnął tył to u niego lampa i zderzak popękały mocno i klapa gnieciona i chyba naruszona tył bo nie mógł zamknąć klapę, a u mnie tylko rysy na zderzaku i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pewnie przywiezione z jakiegoś państwa Unii po szkodzie całkowitej. Jeśli tak to powinno trafić na złom a nie na nasze ulice. Mam nadzieję że jak najszybciej wejdą w Polsce przepisy zabraniajace rejestracji u nas pojazdów po szkodzie całkowitej w innym kraju.

W normalnym Megane III jest zdecydowanie ciszej wewnątrz niż a stareńkim Golfie IV.

Edytowane przez Juras386
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla testów ustawiłem w obu autach podobną głośność radia....i tu zaskoczenie muzyki z golfa nie słychać prawie w ogóle a z reno tak...wniosek albo tylko moje reno jest źle wytłumione, albo taka ich uroda :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wiesz ale VOL 20 w każdym radiu znaczy co innego :P Może Megane III nie jest mistrzem wyciszenia, ale jednak od Golfa IV trochę ją dzieli. Masz głośniejsze opony i dlatego je słyszysz i jest też duża szansa, że po dzwonie auto źle spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Mam porównanie MIII 1.6 16V (2011) , Seata Cordoby 2007 1.4 16v i Nissana Note 2006 1.4 16v.

Cordoba - wyciszenie kabiny od hałasów z zewnątrz i halasliwosc silnika slyszana wewenatrz o klasę wyzej niz MIII,

Note - wyciszenie kabiny od hałasów z zewnątrz podobnie jak Cordoba, hałaśliwość silnika ogolnie słabiej niz Cordoba i podobnie do MIII czyli glosno w pewnym zakresie obrotow 2800-3400.

MIII dzięki dochodza ze wszystkich stron do kabiny, drzwi - szum powietrza/kół/jazdy po mokrym, słychać pracę tarcz hamulcowych, dodatkowo wyraźnie słyszalna praca wtrysków (słabe wygłuszenie podszybia) w zasadzie stąd pochodzi cały halas od silnika. Wygłuszanie grodzi przedniej i podłogi nie ma sensu bo z tych kierunków dochodzi minimum hałasu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!