Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z hamulcami (krzywe tarcze)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Renault Megane 2000r. (1,6 16v 107KM).

Jakiś czas temu wymieniłem w aucie hamulce z przodu (tarcze + klocki) i zaczęły się moje problemy. Po założeniu nowych części (tarcze FERODO) i po niedługim okresie użytkowania tarcze się wykrzywiły. Zareklamowałem tarcze (reklamacja uznana bo podobno wyszła jakaś wadliwa partia) a w zamian zostały założone kolejne (TRW). Chwilę było ok. ale tarcze znów się wykrzywiły. Tarcze zostały przetoczone, wymieniłem również przewody hamulcowe i zostały wyczyszczone zaciski. Niestety po niedługim czasie problem znów powrócił i powraca... Dodam jeszcze że od pierwszej wymiany tarcz i klocków przejechałem przejechałem ok. 10000km.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrzywienie tarcz może być równie dobrze spowodowane złym osadzeniem na piaście. Krzywo siadła.

Przed założeniem tarczy, piastę trzeba dokładnie wyczyścić.

Tak samo tarcza musi być wyczyszczona ze środka konserwującego, szczególnie w miejscu styku tarcza-piasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że pogięte tarcze w 80% oznaczają nie problem z samymi tarczami tylko właśnie z piastą. Ciężko załatwić tarcze samodzielnie poprzez wjazd w kałużę z rozgrzanymi tarczami, przypadkowo testowałem :)

Wymiana piasty powinna pomóc, podobnie było w VW Polo, które okazyjnie mogę użytkować. Pomogła wymiana piasty z łożyskiem (nie można było wymienić samej piasty), tarcze wytrzymywały 5-8 tys. km i kierownica drgała przy hamowaniu. Jeżeli aż trzy tarcze zostały zgięte to raczej ciężko winić obsadzenie, nie wierzę, żeby trzy razy mechanik źle oczyścił piastę.

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!