Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samoczynne resetowanie radia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pewien problem który zaobserwowałem 2 dni temu i trwa do dzisiaj. Nagle bez jakichkolwiek interwencji (wizyta w ASO etc) w czasie normalnego użytkowania zaczęło mi się resetować radio. Co 5-10min wyłącza się na jakieś 2-3 sekundy. Nie za bardzo wiem co mogło być przyczyną i jak można to naprawić. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem bądź podejrzewa co to może być?

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. W moim megane od około 2óch miesięcy po odpaleniu silnika radio chwilę gra po czym się "przeładowuje" - ekran robi się czysty i po kilku sekundach wszystko się pojawia na nowo. Potrafi się tak stać dwa, trzy razy w przeciągu kilku minut. Rzadziej się tak dzieje już później w trakcie jazdy. Ostatnio tak się przeładowało, że pokasowały się wszystkie ustawienia BT, lista stacji itp i przestały grać tylne głośniki - co się mogło stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Odświeżam temat. Radio zaczęło samo się resetować po około 8h postoju. Radio nie było wyjmowane, niedawno zmieniałem akumulator, z odpalaniem po nocy nie mam problemu. Resetuje się tylko radio, informacje w komputerze pokładowym są zapamiętane. Myślę, że to nie luźne przewody, bo wtedy by wyłączało się przy jeździe na wybojach. Stawiam na zimne luty. Co jeszcze wam przychodzi do głowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtek0490 napisał:

 Myślę, że to nie luźne przewody, bo wtedy by wyłączało się przy jeździe na wybojach. Stawiam na zimne luty. Co jeszcze wam przychodzi do głowy?

Radio ma podwójne zasilanie. Czerwony przewód po zapłonie i obwód żółtego, czyli standby. W czasie jazdy żółty jest wewnętrznie zasilany z czerwonego. Po wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi wyłącza się (radio) zasilanie czerwonego przewodu. Na żółtym jest ok 12V do zamknięcia drzwi  Później to napięcie się obniża do 2,7V. Jeśli spadnie poniżej 1,8 V ustawienia radia się kasują. Zasilanie jest z UCH ale pobór prądu jest po zatrzasku znacznie poniżej 1 mA. Są to wartości ciężko mierzalne. Praktycznie opór na złączkach na to nie wpływa chyba, że jest przerwa. W takim wypadku pamięć będzie podtrzymana do czasu rozładowania kondensatora. W zależności od radia ten czas jest różny. Obniżenie napięcia zasilania na UCH do 7V to drugi przypadek skasowania ustawień radia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szczegółowa odpowiedź. Ostatnio zaobserwowałem inną usterkę, która z racji zimy odłożyłem do wyeliminowania do wiosny. Po przeczytaniu postu widzę, że może mieć powiązanie z resetowaniem radia. Po uchyleniu prawych tylnych drzwi nie pojawia się na wyświetlaczu informacja, że są otwarte. Dopiero w połowie otwarcia na chwilę "miganie" ikona na wyświetlaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden uszkodzony zamek to stały pobór prądu rozładowujący akumulator. Pewnie dlatego go wymieniałeś. W Lagunie jest to wartość 0,19A. Pewnie w Megane będzie podobnie. Z taką usterką nie można czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!