Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE - wskaźnik poziomu - kontrolka rezerwy


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Megance w momencie jak zapala się rezerwa to komputer pokazuje "Range - 80 km" a po przejechaniu jakichś dwóch, trzech kilometrów pokazuje mi się "Range --/-" i nie wiem ile jeszcze mogę przejechać. Czy komuś też zasięg się kasuje po włączeniu rezerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak mi się zaświeciła rezerwa to wlałem "jedynie" 46 litrów. chociaż w instrukcji napisali, że mam pojemność zbiornika ok 60 l.

Zrobiłem zatem test ilości paliwa w zbiorniku. Przed tankowaniem w trybie serwisowym pokazał mi już przy rezerwie, że jest 7litrów w baku. Na stacji (4km od domu) wlałem 46 litrów i więcej nie chciało się wlać. Wlazłem w tryb serwisowy i pokazał ------- 60 litrów

 

Hm no nijak mi to wychodzi 7 +46 = 53 a nie 60 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uech!! :-?

Mojemu ojcu kiedyś się chciało wykalibrować wskaźnik paliwa.

Opróżnił całkowicie bak i wlewał do niego benzynę po jednym litrze, znacząc jednocześnie kreski na wskaźniku. :-P .

Możesz zrobić tak samo.

Nie bardzo wierzę w te różne komputery itp, one też oszukują, wszystko zależy od algorytmu jaki ma założony. Więc nie bardzo w to wierzę.

Zawsze możesz kupić kilka litrów do kanistra i wyjechać rezerwę do końca, będziesz miał pewność ile mniej więcej możesz jeszcze przejechać.

Po za tym o ile się nie mylę to niektóre samochody w ogóle nie mają lampki rezerwy, jak kreska dochodzi do zera trzeba zjechać na stację.

Sam zrobiłem eksperyment ile paliwa wchodzi jak wskazówka pokazuje kolejne kreski i nijak to się ma do tego co pokazuje.

Przykładowo; mam 60 l zbiornik. Teoretycznie jak wskazówka pokazuje 3/4 baku to powinno wejść 15 l mnie wchodzi 10!

W poprzednim aucie miałem tak, że przy pełnym baku wskazówka ustawiała się trochę ponad ostatnią kreskę i "trzymała" się tak przez następne 100 km, potem dopiero zaczynała jechać w dół, ale już przy 1/2 baku się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam kupilem nie dawno swoja meganke wiedz jej nie znam za dobrze ale co mnie w niej uderzylo nie ma rezerwy tzn ja nie mam rezerwy wskazowka chodzi jak sie nalerzy pokazuje maly stan paliwa i wogtole a rezerwa sie nie zapala mimo ze wskazowka lerzy praktycznie juz na R podejrzewal bym w takiej wysuacji kontrolke od rezerwy ale ta swieci po przekreceniu kluczyka swieci przez chwile i po chwili gasnie wiedz plywak dobry bo wskazowka sie rusza kontrolka tez a rezerwy nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dokladnie rezerwa ma 6 l wg ksiazki,sam sprawdzalem.U mnie jak tylko zapali sie kontrolka rezerwy,zazwyczaj tankuje i wchodzi mi 50l.Moze jakbym troche dluzej pojezdzil z palaca sie kontrolka to zatankowalbym i wiecej,ale nie chce ryzykowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobny problem kontrolka mi sie nie zapala wyjeździłem paliwo do końca a tu nic nie zapaliła się jak można to spradzić czy nie walnoł czujnik. kontrolka zapala się przy przkręceniu kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W mojej Megance w momencie jak zapala się rezerwa to komputer pokazuje "Range - 80 km" a po przejechaniu jakichś dwóch, trzech kilometrów pokazuje mi się "Range --/-" i nie wiem ile jeszcze mogę przejechać. Czy komuś też zasięg się kasuje po włączeniu rezerwy?

 

U mnie jest ten sam objaw.

Od dealera Renault uzyskałem następujące wyjaśnienie (nie wiem, czy prawdziwe):

 

"Komputer pokładowy przelicza zasięg samochodu do momentu zapalenia się rezerwy plus kilka kilometrów nie dokonuje obliczen na rezerwie należy przyjąć, że przejedzie ok. 50 kilometrów (bezpiecznie) ustawione jest to w ten sposób żeby silnik nie zasysał koncówki paliwa w której mogą być zanieczyszczenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawione jest to w ten sposób żeby silnik nie zasysał koncówki paliwa w której mogą być zanieczyszczenia."

pierdu, pierdu :mrgreen: bo Pb w baku wcale się nie miesza i pompa tego nie zaciąga :lol:

Po przejściu na trym "Range ----" przełącz sobie na któryś z liczników i spokojnie odlicz te 80km.

Kwestia jeżdzenia do konca baku to juz inna kwestia. Jak nie musisz to po co tak robić.

W MII jest IMHO mega-dokładny komputer :lol: nas nie oszukał przez 100kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdu, pierdu :mrgreen: bo Pb w baku wcale się nie miesza i pompa tego nie zaciąga :lol:

Po przejściu na trym "Range ----" przełącz sobie na któryś z liczników i spokojnie odlicz te 80km.

 

No to taki trochę workaround, a mi chodziło o to, czy to nie jest usterka. Bo w innych samochodach (np. Vectra C) "Zasięg" pokazuje wartość także po zapaleniu się rezerwy. Więc jeżeli w Megane nie jest to usterka, to jest to nielogiczne działanie, bo zasięg jest dla mnie najbardziej istotny wtedy, gdy go już nie za wiele zostało.

 

Kwestia jeżdzenia do konca baku to juz inna kwestia. Jak nie musisz to po co tak robić.

W MII jest IMHO mega-dokładny komputer :lol: nas nie oszukał przez 100kkm.

 

Mój komputer w MII nie jest mega-dokładny. Na średnim zużyciu paliwa oszukuje ok. 0,5 litra za mało, co zweryfikowałem kilka razy metodą tankowania do pełna podzielone przez liczbę przejechanych kilometrów (no chyba że i ten licznik mija się z prawdą). Zresztą w używanej przeze mnie Vectrze C, komputer jest tak samo mało dokładny. Zasięg pokazuje wprawdzie do końca, ale na zasięgu "0" można przejechać jeszcze ze 100 kilometrów, bo w zbiorniku jest jeszcze ok. 6 litrów ON. Chyba że z kolei zbiornik nie ma deklarowanej pojemności 60 litrów :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg pokazuje wprawdzie do końca, ale na zasięgu "0" można przejechać jeszcze ze 100 kilometrów

czyli taka sama zasada :mrgreen: jak wszedzie w autach z kompem pokazującymi zasięg.

Tutaj nie chodzi o smieci tylko o zatrzymanie z powodu braku paliwa. Pewnie dlatego w MII tak strasznie "wyje" na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!