Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE - wskaźnik poziomu - kontrolka rezerwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem świeży na forum dlatego mam nadzieje na pomoc z waszej strony w niżej opisanym problemie!

 

Problem objawia się następująco:

Czujnik paliwa pokazuje OK poziom paliwa lecz nie zapala się kontrola rezerwy kiedy zaczyna brakować paliwa.

 

Co z tym fantem zrobić - gdzie leży problem??

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam - watorek!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie w mojej Megance 1.6 RN też się nie zapala. Przy zapalaniu żarówka świeci, więc jest dobra. Wskaźnik poziomu paliwa praktycznie już jest na zero, a kontrolka się nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jest :!: Ona zapala się jak już zostaje paliwka na około 100 km, a na wskaźniku już niżej nie da się zejść. Na wszelki wypadek 5l do kufra i śmigaj aż się zapali ;-)

Dodam tylko, że staraj się jak najmniej jeździć na rezerwie, bo pompa paliwa nie lubi pracy na małej ilości paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak Prezes pisze, rezerwa zapala sie dopiero wtedy, jak wskazowka maksymalnie opadnie. Na pewno wszystko masz sprawne, kiedys tez sie zastanawialem czy wszystko jest OK. Wystarczylo sprawdzic i od tej pory juz wiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapala się dopiero jak wskazówka całkowicie "leży"na "0" i to dopiero po przejechaniu ok 50km.

Testowałem to ostatnio bo też nie wiedziałem czy nie spaliła się żarówka czy coś z wskaźnikiem paliwa.

Ciekawe jest to że w samochodach którymi jeździłem do tej pory rezerwa zawsze mrygała, a dopiero później się zapalała. Teraz mam tak, że jak się już zapali to na amen.

Trza szukać stacji i dolać. :-/

Generalnie, po obserwacjach, zapala mi się i nie gaśnie jak w baku pozostanie mniej niż 7-8 litrów paliwa, czyli na ok 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 100km?czyli chyba 5-6 litrów?

A co ja napisałem wyżej?

O co się pytasz tymi znakami zapytania bo nie wiem po co je dałeś :mrgreen:

Nie wiesz co znaczy, że zostaje paliwa na przejechanie około.... :)

Chyba wiesz ile twoje auto pali na setkę to sobie zrobisz kalkulację ;-) :-P

No chyba, że nie wierzysz we własne zdolności i potrzebne ci potwierdzenie ;-) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!