Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE - wskaźnik poziomu - kontrolka rezerwy


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ze nie wskazówka pokazuje stan paliwa w zbiorniku bardzo dobrze. tyle że lampka świeci cały czas. zastanawiam się czy to nie będzie jakiś problem z czujnikiem w baku paliwa co załącza rezerwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co pamiętam to rezerwy jest jakieś 6 litrów i zapala się kontrolka oraz słychać sygnał dźwiękowy. 8-)

Za każdym uruchomieniem silnika również pojawia się sygnał dźwiękowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam ustawione odliczanie do tankowania to piszczało jak było ok 80-90 km. potem już były chyba kreski... Ciekaw jestem czy jak bym dojechał te 80-90 km czy zajechałbym dalej??? Czy jest rezerwa rezerwy? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otóż...tankuję do pełna,jak zapala mi się kontrolka rezerwy jadę na stację i wchodzi mi 50 litrów.Paliwa było pod korek...odczekałem i nic już nie weszło.Domyślam się,że rezerwa ma ok 10 l.....bo cały zbiornik 60l.Mówię o Scenicu I 1.6 8V .Wskaznik paliwa na desce nie pokazuje full, tzn nie idzie do samej góry,tylko jest pod ostatnią górną kreską jakieś 3-4 mm.

 

Czy tak ma być?I czy ktoś wie ile dokładnie wynosi rezerwa?

 

W poprzednim aucie wskazówka paliwa wychylała się nawet więcej niż trzeba,poza podziałkę...

a tutaj nie dochodzi do końca.

 

Może tak ma być i już...proszę o wasze opinie,jakie macie obserwacje na waszych zegarach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak ma być?I czy ktoś wie ile dokładnie wynosi rezerwa?

Pewnie Twój egzemplarz tak ma.

O ile się nie mylę, gdzieś wyczytałem, że lampka rezerwy zapala się w gdy w baku jest od 10-5 litrów benzyny. Przypuszczam, że wszystko zależy od egzemplarza.

Instrukcja podaje tylko tyle, ze jak zapali się lampka to trzeba jak najszybciej zatankować :-/

nic więcej.

Na Twoim miejscu nie przejmowałbym się. Mniej więcej wiesz ile średnio samochód pali, jak zapali się rezerwa wiesz, że spokojnie przejedziesz jeszcze co najmniej 50 km.

Praktycznie, w każdym samochodzie rezerwa jest tak ustawiona, że pozwala na przejechanie od 50 do 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz w 100% rację, tylko że "poziom" rezerwy jest różny w każdym egzemplarzu tego samego modelu, i może być tak, że w moim zapali się przy 10 litrach a u ciebie przy 15 czy 5.

Wg mnie każdy kierowca powinien wiedzieć przy jakim poziomie zapala się rezerwa.

Ja przynajmniej po zakupie robię taki test na dwóch kolejnych tankowaniach.

Na drodze może być różnie, a nie koniecznie stacja benzynowa będzie w pobliżu.

W moim starym fiacie kiedyś coś się tak porobiło, że rezerwa zaczynała mi świecić przy połowie baku, fakt, wtedy nie było problemu bo pompa była mechaniczna.

Uszkodzeniu uległ "wskaźnik" rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!