Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-link w starszych nawigacjach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest możliwość zainstalowania systemu r-link w miejsce mojego tom-toma w megane 3? Nawigacja jest na stałe zamontowana przez Renault tj jest po prostu zakupiona jako opcja wyposażenia przy kupnie auta. Dodam że chodzi mi o sam system, a nie o całkiem nową nawigację.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz "starego typu" nawigację a chcesz r-linka, to jest to trochę kłopotliwe... Nie montaż radia + wyświetlacz (wraz z innymi kablami), a potem zgranie by to ruszyło. Z tego co wiem to mapy są dość mocno pokręcone z licencjami (nie jest to tomtom, a renault), automatycznym sprawdzaniem aktualności i zakupami poprzez konto renault. ASO renault samo mówi że ten system jest niedopracowany, a duża część użytkowników nawet nie wie że ma z nim problem :huh: No ale nie ma przecież rzeczy niemożliwych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyświetlacz ~400 PLN (były dwa swego czasu na allegr) + radio ~350 PLN + kable ~150 - 350 PLN (cała pod deskę, ciężko dostać fragment) + daszek wyświetlacza (nie spotkałem, jest inny niż carminat) + pilot do navi/radia ~100 PLN + manetka ~100 PLN + antena GPS ?

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, czekam na wycenę od dwóch ASO z Wrocławia, zobaczymy. Nawrot kręcił nosem, ADD twierdzi, że się da i to wycenią. Dobrze by było ogarnąć jakiś VIN od RS'a z RS-Link coby można było zebrać numerki części. Dam znać jak postęp, bo jeśli cena nie będzie super zaporowa, to dołożę. (A może ktoś będzie chętny na moje obecne radio Bluetooth + Arkamys to i koszt wyjdzie mniejszy)

 

-- update ---

 

Czekam na informację z centrali Renault - w ASO powiedzieli, że R-Link jest identyfikowany w chmurze po numerze nadwozia i jeżeli producent zgodzi się dopisać VIN do bazy, wtedy instalacja będzie wykonalna. Jeśli się nie zgodzi - to nie ma sensu. W sumie nie powinni narzekać - zawsze to dodatkowe pieniądze z subskrypcji map itp.

Edytowane przez grabbou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeżeli masz "starego typu" nawigację a chcesz r-linka, to jest to trochę kłopotliwe... Nie montaż radia + wyświetlacz (wraz z innymi kablami), a potem zgranie by to ruszyło. Z tego co wiem to mapy są dość mocno pokręcone z licencjami (nie jest to tomtom, a renault), automatycznym sprawdzaniem aktualności i zakupami poprzez konto renault. ASO renault samo mówi że ten system jest niedopracowany, a duża część użytkowników nawet nie wie że ma z nim problem :huh: No ale nie ma przecież rzeczy niemożliwych...

 

Troszkę powracając do tematu kolegi, lecz zastanawiając się nad inną opcją montażu tego systemu mam pytanie: A jak odróżnić "starą" nawigację od "nowej"? Czy Megane z 2014 r. z fabrycznym wyświetlaczem od nawigacji TomTom i radiem r-plug&radio+ to jest wersja "stara" czy "nowa"? Czy w "nowej" wersji nawi łatwiej jest dodać r-linka?

Zadaję te pytania, gdyż sam jestem zainteresowany doposażeniem Megi w Rlinkia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że R-Link chyba już jest dotykowy.

Dużym minusem jest dostęp do map.

Są one Tom Toma, ale zawsze generację starsze niż do ich urządzeń i sprzedawane tylko przez Renault.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na forum Laguny jest już tutorial jak dołożyć R-Linka do Laguny III wraz z kamerą oraz modułem komunikacyjnym. Potrzeba dżojstik, wyświetlacz, wiązkę elektryczną, czytnik kart pamięci, pilot do kierownicy i ewentualnie moduł komunikacji z Internetem. Aby wszystko działało w komplecie to jest również potrzebny licznik z "PH3" aby wysyłał informację do nawigacji o eco drivingu. No i na koniec kamera jak ktoś chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Papuga

Moglbys podac link do tego tutorialu? Jako posiadacz laguny coupé po przeszczepie Tom Tom Live w miejsce Carminat dvd jestem zainteresowany.

P.S. Przepraszam, niestety nie mam polskich znakow w pc.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.13 – cytowanie Aston76

 

Regulamin mówi jasno, co Masz z tym problemem zrobić. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam trochę temat.

Ciekawi mnie czy istnieje możliwość zaaplikowania R-Linka do Laguny 3 2010r z TOMTOM CARMINAT. 

Bez wymiany sprzętu. Tzn wyświetlacz niedotykowy, joystick z carminata? Ktoś próbował?

 

A jesli nie ma takiej możliwości - ciekawi mnie co mzna "wycisnąć" jeszcze z samego TT Carminat. Czy na przykład oprócz navi i tomplayera da sie jakieś inne aplikacje odpalić, lub w ogóle zmienić system na inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!