Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup pierwszej Megane II


puuma

Rekomendowane odpowiedzi

^^ Co się rzuca w oczy to blachy fałszywki, więc z jazdy testowej nici, a jeżeli są oryginalne, to auto nie zostało wyrejestrowane w DE i będą kłopoty z rejestracją. A jak Ci powie, ze jeździła nim sama kanclerz Niemiec, tylko sprzedaje, bo się znudził, to też uwierzysz? Skoro rok produkcji 07.2006 to dlaczego szyba z 2005? Edytowane przez volfeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą szybą fakt, ale chyba lepiej, że szyba jest starsza niż auto a nie odwrotnie, prawda? Czytałem kiedyś, że szyby w aucie mogą być z tego samego roku co auto, ale mogą być też właśnie o rok starsze. Ile w tym prawdy nie wiem, więc nie chcę się wymądrzać.

 

volfeer jeśli możesz to przybliż mi zagadnienie problemu z rejestracją, w przypadku gdy blachy są oryginalne z DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo samochód wyjeżdżając z niemczech zostaje wyrejestrowany, wykupuje się tablice tymczasowe "na zjazd". W polsce przegląd, opłata celna, akcyza, rejestracja w wydziale um i ubezpieczenie. Handlarze często przywożą samochód na lawecie, a później kupują tablice robione w polsce na wzór niemieckich. Wyglądem są praktycznie identyczne, jednak nie posiadają wymaganych naklejek. Tutaj faktycznie te naklejki są. Auto musi zostać wymeldowane u nich przed rejestracją u nas. Kupując auto w raichu musisz je zarejestrować na siebie (tablice z czerwonym paskiem) i dopiero oddajesz je w naszym urzędzie i dostajesz nasze. Trochę namieszałem, ale głównie chodzi o to, że auto przed rejestracją u nas musi być wymeldowane tam, więc pytanie skąd masz niemieckie tablice? Potem może się okazać, że będziesz musiał sam jechać do niemczech auto wymeldować :) Jak się gdzieś pomyliłem, poprawcie mnie. Dla mnie Ci co próbują sprzedać samochód z tablicami niemieckimi to kombinatorzy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Dodam tylko, że żeby wyrejestrować auto w DE należy oddać tablice. Dlaczego w Polsce jest ono na oryginalnych blachach? Podejrzewam, że umowa "na Niemca", któremu trzeba odesłać tablice i on dopiero potem wyrejestruje (albo i nie) auto. Wszystko po to, by uniknąć opłaty za tablice tymczasowe. Chociaż w aukcji pisze, że wystawia VAT-Marża. Sprawdź, czy ma oba Briefy i zobacz, czy właścicielem w DE nie była firma bo to się równa później kłopoty z VATem. Edytowane przez volfeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękują bardzo za porady i wytłumaczenie tej kwestii.

Rozmawiałem jeszcze dzisiaj z tym sprzedającym i dowiedziałem się, że są to tablice tymczasowe. Ich ważność kończy się w sobotę. Jednocześnie zapewnił mnie, że auto jest gotowe do rejestracji.

Czy to oznacza, że jeśli ważność tych tablic skończy się w sobotę, to wystarczy, że pójdę z tymi tablicami do urzędu, zdam je, pobiorę Nasze polskie i będę mógł zarejestrować już auto?

Wszystkie pozostałe opłaty zostały zrobiona przez sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Chyba ma Cię za frajera. Tablice tymczasowe wywozowe są z żółtym bądź czerwonym paskiem i wypisaną datą ważności tablic. Wpisz sobie w Google to zobaczysz, jak to wygląda. To są normalne tablice niemieckie, te naklejki to jest zdaje się potwierdzenie TUV, czyli ich przeglądu i dopuszczenie do ruchu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niemieckie_tablice_rejestracyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto opisywał wyposażenie tego auta, to idiota. Co rozumie pod pojęciem skórzana tapicerka, może dodaje ją w zapasie, tak samo z tempomatem którego nie ma, na panelu ręcznego brak seryjnych przycisków grzania foteli, kierownica multimedialna chyba multifunkcyjna, tylko brak na niej jakichkolwiek przycisków nie wspominając przycisków tempomatu, więc raczej nie jest multifunkcyjna, to radio CD nie poczyta plików MP3, również mógł dopisać szklany dach, fajnie brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto ma zdjęcia z jesieni, jeszcze liście są na drzewach, więc może już ma tablice wyjazdowe z DE.

Na fotkach widać nawet, że ma letnie opony założone, chyba długo jest już wystawione na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper63

Cenna uwaga, jeśli auto jest wystawione już długo lub zdjęcia widać, że są stare to nie warto tracić czasu na oglądanie.

Handlarz powie Ci co chcesz, jak ja szukałem to mi mówili, że auto świeżo sprowadzone. Po przyjeździe okazywało się, że auto ma blachy z żółtym paskiem z sierpnia czy listopada 2013 a był to przełom kwietnia i maja 2014 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na jutro na oglądanie auta. Także zobaczę na miejscu, co to jest dokładnie. Z informacji uzyskanych przez telefon wiem, że tablice kończą się jutro, więc te, które są na zdjęciach mogą być nieaktualne, bądź były to tablice oryginalne, na których auto poruszało się w niemczech.

Mam teraz taką prośbę, czy mógłby mi ktoś napisać listę dokumentów, jakie musi mieć auto sprowadzone z niemiec, żeby nie było z nim żadnych problemów u Nas w Polsce. Bądź jeśli jest taki temat na forum, to prosiłbym o podesłanie do niego linku, gdyż nie znalazłem takiego tematu na forum.

Z góry pięknie dziękuję i pozdrawiam.

Jutro po oględzinach auto zdam relację, co i jak ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musi mieć oba Biefy. Jak ma aktualny TUV, to teoretycznie, o ile nie minęło jeszcze roku, możesz przepisać z niego badanie techniczne, ale w praktyce słyszałem, że rzadko to przechodzi. Niemieckie badania wykonuje się co dwa lata. W każdym razie poproś o TUVy jako dowód na przebieg auta. Najlepiej jak jest komplet od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!