Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż Xenonów - Krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

Choina, ma rację czujniki przy zawieszeniu mierzą tylko odchyłkę od poziomu spowodowaną ugięciem amortyzatora... a w innych autach tzn. niby w tych lepszych jak te całe Audi ;-) czy tam Mercedesy i im podobne... zdarza się taka skrzyneczka która mierzy przechylenie auta względem poziomu... wpiszcie sobie na allegro "układ samopoziomowania" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze moje zapytanie pod ten post bo nie ma sensu zakładania nowego. Mam Xenony ze spryskiwaczami; pytanie tyczy spryskiwaczy jak je włączyć tzn jak spryskać lampy, bo nie mogę znaleźć zadnego włącznika. Może jest na to jakiś "myk."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azagoth, spryskiwacze w Megane są sterowane przez komputer. Jeśli masz włączone światła i chcesz spryskać (oczyścić) przednią szybę, jest to znak dla komputera że również są brudne światła. Wtedy sprywkiwacz oczyszcza najpierw jedną lampę, a potem drugą. Jeśli światła są wyłączone to dźwignią przy kierownicy spryskujesz tylko szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choina, jest tak jak piszesz ale np w BMW jest to troszkę lepiej rozwiązane. W megance każdorazowe dłuższe spryskiwanie szyby powoduje spryskanie lamp (o ile są włączone światała). Natomiast w BMW raz spryskasz lampy i jak byś chciał znów spryskać to komputer drugi raz nie załącza spryskiwania lamp bo juz przed chwilą były spryskane. Przy kiepskiej pogodzie na trasie 200km można opróżnić cały zbiorniczek płynu. I nie chodzi tu oszczędzanie ale częste uzupełnianie płynu. Ciśnienie w sprykiwaczach lamp w megane nie powala i dlatego pewnie można sikać i sikać a efekt jest mizerny, inaczej w BMW raz siknie i starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i stało się :?: przetwornica padła po przez wilgoc w reflektorze. Po myciu auta zawsze miałem jeden reflektor zaparowany nic się nie działo do momentu gdy jedna lampa przestała świecić. Ściągnełem zderzak wymontowałem przetwornice i okazało się że od góry dostawała się woda (nieszczelny reflektor) i lała się na przetwornice od góry koło kabli. Sprawdzilem żarówkę OK :?: rozmontowałem przetwornice a tu zaśniedzone ścieżki na płytce. Spróbuję to podczyscić ale watpie żeby coś to zmieniło. Zna może ktoś jakis punkt naprawczy najlepiej w Krakowie ? Reflektor zasilikonowany szkoda że nie zdawałem sobie sprawy z zagrozenia jakim jest zaparowany reflektor. Niech mój błąd bedzie przestrogą dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem z Krosna właśnie do nich pisze i wysyłam foty, na forum też wrzucę

 

przetwornica.jpg

 

przetwornica2.jpg

 

przetwornica3.jpg

 

[ Dodano: 2008-04-24, 00:02 ]

uwaga, ten gość co niby naprawia przetwornice z allegro to oszust !! wysłalem mu lekko uszkodzoną przetwornice (bynajmniej tak mi sie wydaje) odesłał mi przetwornice z dopiskiem że nie klasyfikuje się do naprawy. No to pomyślałem że jestm 250-450zł w plecy. Ale cos mi nie pasowało porównałem przetwornice z zdjęciami które zrobiłem wczesniej i okazało się że przetwornica jest identyczna ale różni sie numerami seri wybitymi na kościach ! Co mam zrobić w tej sprawie, pomóżcie żebym nie spalił tematu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam a ja mam małe pytanko kupiłem sobie ostatnio kompletne lampy xenonowe do Megane II i zastanawia mnie jedno na zdjęciu zamieściłeś jakieś dziwne silniczki (nigdy się z taki nie spotkałem) gdzie mogę je dostać (chciał bym być chodź częściowo legalny) Pozdrawiam! :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki pochodzą od Peugeota 307. Muszą być koniecznie z tą białą nasadką. Dla porównania wklejam fotkę na której porównuję oba silniczki. Wybór silniczków na allegro jest spory więc szukaj najlepiej z tą małą kostką i kabelkami. Lepiej dac 5 czy 10zł więcej i mieć kostki oryginalne, a miejsca mało tam jest do lutowania. Jeśli chodzi o połączenie tych trzech kabelków to wszystko masz opisane w pierwszym poście. W razie problemów pytaj.

To ty jesteś z tą osobą co mnie wyczaiła na allegro?

 

img9643bn0.jpg

 

12kj6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!