Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż Xenonów - Krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie. Miałem już lampy Dayline z pakietem HID, świeciło dobrze ale lampy były słabo sterowane (silniczki przełożone) i je wyjąłem. Teraz myślałem nad przełożeniem lamp - soczewek (oryginałów) z wersji II FL do wersji sprzed FL i tu moje pytanie. Czy one będą pasowały ? Megane II Sedan 2004r. Ktoś próbował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dla tych co szukaja silniczkow podaje liste aut z ktorych pasuje , oczywiscie musi to byc silniczek z lamp valeo .

Citroen : C4,jumpy,expert,scudo , VW :golf-V-plus,touareg,scirocco. Samochody pomiedzy 2005 a 2011 .

 

Zakonczylem u siebie montarz xenonow . Dodaje kilka zdjec i informacji ktorych nie ma w tym opisie .

1. Wtyczke do silniczka mozna przerobic z starej od silniczka xenonowego .

2. Silniczek lampy nalezy przetwierdzic wkretem poniewaz nie da sie przekrecic w zadna strone a nie przykrecony lata przod tyl .

3. By dzialalo fabryczne spryskiwanie reflektorow wystarczy CLIP'em wlaczy w liscie sterownikow samo "swiatla xenonowe" , bez "poziomowanie reflektora prawego " , poziowowanie reflektora lewego". Wrazie czego sluze pomoca lub moge po podjechaniu zrobic przeprogramowac (mam clip'a) .

 

hosting_zdjec_1348909348__wtyczka.jpg

Zdjecie przerobionej wtyczki .

hosting_zdjec_1348909693__zbiorniczek.jpg

Zdjecie przerobionego zbiorniczka .

hosting_zdjec_1348909756__przetwornica.jpg

Zdjecie przetwornicy , ja uzylem przetwornicy HID

hosting_zdjec_1348909821__silniczek.jpg

Zdjecie montarzu silniczka

Edytowane przez blayders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, jestem zainteresowany tematem Xenonów, gdyż po zdejmowaniu lamp z mojej megi ujrzałem dziurawe lampy, i pomyślałem, że jak już wymieniać to na lepsze bo nie chce się upierać z ciągle palącymi się żarówkami, dlatego chciałbym zadać wam kilka pytać, może wiecie coś więcej ode mnie ;D Udało mi się załatwić org lampy do xenon z przetwornicami, więc pytania mam następujące:

  • Ponoć w PH I jest sterownik jakiś pod obiema lampami a w PH II tylko pod lewą, prawda?
  • Da rady dostać jakiś schemat jak podłączona jest instalacja XENON?
  • Gdzieś na forum wyczytałem, że w PH II są już montowane wiązki pod układ samopoziomowania, czy to prawda? Jak byłem wczoraj na przeglądzie, wszedłem do kanału, żeby to zobaczyć, ale nic takiego tam nie było.
  • Czy czujniki samopoziomowania z Laguny albo VelSatis będą pasowaly?
  • Czy czujniki samopoziomowania są z Lewej i Prawej strony, czy może tylko po jednej stronie?

 

Dosyć sporo na ten temat czytałem, załatwić te czujniki też nie mam problemu, bo mam znajomego który sprowadza francuzy i stoi tam u niego kilka takich które to mają.

Może któryś z forumowiczów ma MEGANE/SCENIC'a z Xenonami których chciałby się pozbyć moglibyśmy sie powymieniać częściami, oczywiście z moją dopłatą.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie dla znawców tematu. Mianowicie zamontowałem xenony w Meg IIphI dołożyłem oryginalną wiązkę. Nowe żarówki 6000k Bosma. W jednej z lamp żarówka się zapaliła w 2giej nie. Po chwili kombinowania zapaliła się żarówka w tej lampie w której nie świeciła, a ta co świeciła zgasła. Po czym po kilku włączeniach i wyłączeniach lamp obie przestały świecić. Zamiana stron żarówek nic nie dała. Gdzie szukać problemu, jak sprawdzić żarniki ewentualnie jak sprawdzić przetwornice. Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez kaczor25022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 25.09.2012 o 18:45, blayders napisał:

hosting_zdjec_1348909821__silniczek.jpg

Zdjecie montarzu silniczka

Cześć!

Jestem w trakcie przeróbki i nie chciałbym spalić silniczka.
Mam identyczny z wyglądu od VW. Numer: 1Q0941295 (jest to silniczek od passata B7).
Czy na tym zdjęciu:
Czarny kabel to masa
czerwony to zasilanie
żółty to sygnał z potencjometra

Czy jakoś inaczej?

Pozdrawiam
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

podłączasz tak samo jak masz we wtyczce aktualnie, czyli środkowy musi być do środkowego - jeśli nie będzie działać to zamieniasz miejscami te zewnętrzne;)

U mnie pojawił się ostatnio problem - nie działa w ogóle regulacja, ani w jednej ani w drugiej lampie - gdzie szukać problemu? jest jakiś bezpiecznik od samej regulacji świateł? może pokrętło? jak je sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam megane 2 GT 07r lampy soczewki. Przeczytałem ze mogę zamontować xenony. 
Chce zamontować taki zestaw : https://hidretrofit.pl/sklep/hid-h7-ng/ 
Pytanie.. jak to wszystko podłączyć? 
A najważniejsze gdzie schować przetwornice aby nie dostawały wilgoci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!