Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakie sprzęgło do Megane K4M 812 82 Kw? Czy VALEO to dobry wybór?


fatty_boy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu w Renault Megane II z silnikiem 812 K4M 1.6 16V 82 kW przy wciskaniu sprzęgła dobiega mnie niepokojący świst.

Sprzęgło łapie bez problemu tak jak łapało, ani wyżej ani niżej. Nie ślizga się.

Mechanik powiedział, że może być to wina łożyska oporowego występującego w tym modelu.

Jako iż auto ma przejechane 118tyś km zdecyduję się chyba na wymianę całego kompletu tj:

Nazwa/ towaru / Kod EAN / Cena

804584 VALEO (3276428045849) Wysprzęglik centralny 169,48zł

826303 VALEO (3276428263038) Zestaw sprzęgła 331,36zł

804102 VALEO (3276428041025) Łożysko wyciskowe / oporowe 56,81zł

w sumie 557,65zł

Do tego przy okazji odstawienia auta do mechanika wymienić muszę sworzeń wahacza dolnego i zastanawiam się nad zakupem:

JBJ721 TRW (3322937434848) sworzeń wahacza 40,28zł

Mechanik w Gdańsku za wymianę w.w części wraz z dodatkową wymiana oleju silnikowego, który mu dostarczę (ELF Excellium LDX 5w40) chce ok 600zł

Moje pytanie dotyczy firm w.w. Czy wybór firm jest słuszny czy szukać czegoś innego oraz czy ceny jakie podałem nie są wygórowane??

Wielkie dzięki za udzielone odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o części to sporo osób poleca LUK. Ja bym nie wymieniał, świszczy mi już drugą zimę i nic poza tym. Kolega aston jeździ jeszcze dłużej i też innych objawów/problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też teraz świszczy sprzęgło i nie rób tego bo to nie ma sensu. Tak jak wyżej mówią wymieniaj jak na prawdę będą problemy z ruszaniem albo z rozpędzeniem się. A w którym miejscu w Gdańsku chciałeś robić sprzęgło?

Edytowane przez pawelosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z Renatkami, ale kupywałem jakiś rok temu dla swojego świętej pamięci Nissana również sprzęgło Valeo. Po otwarciu pudełka okazało się, że większość komponentów i tak jest LUK'a.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również wydawało się, że wysoko bierze do tego się zaczynamy przyzwyczajać, zaczyna się niby niewinnie od gaśnięcia przy manewrach na niskich obrotach silnika np: parkowanie, wsteczny co zaobserwowałem na dłuższych trasach? Na 5 brak mocy przy 120, 130 niby silnik ma zapas lecz nie może jej przekazać na oś . I nagle redukcja 3 na 2 przed zakrętem 90 - i biegów niema nic nie zadymiło rzadnego żadnego zapachu w kabinie spalonego czy przypalonego sprzegła sprzęgła stop nie masz biegów i ja tak stanołem stanąłem przed opolem Opolem. Prawda jest tak w okolicach 100 000 należy się tego spodziewać.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!